Rejestracja Czasu Pracy

Rejestracja czasu pracy to oszczędność pieniędzy w każdej firmie!

... chyba każdy mikro- mały- średni oraz duży przedsiębiorca zdaje sobie z tego sprawę.
Każdy pracodawca zobligowany jest również przez Kodeks Pracy do prowadzenia rzetelnej ewidencji czasu pracy zatrudnionych pracowników.
Elektroniczna ewidencja obecności pracowników, rejestracja czasu pracy oraz programy do rozliczania czasu pracy to informatyczne rozwiązania które funkcjonują już wśród polskich przedsiębiorców od wielu lat i w dużym stopniu przyczyniają się do skutecznej optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem i pracownikami.

Podstawowa funkcjonalność systemów RCP oraz oprogramowania BIOFINGER/SW:

 • Rejestracja czasu pracy

 • Rozliczanie czasu pracy

 • Ewidencja obecności pracowników

 • Bieżące monitorowanie obecności pracowników

Nasza firma PTC SECURITY SYSTEMS dostarcza urządzenia, autorskie oprogramowanie oraz kompleksowo wdraża małe oraz rozbudowane systemy rejestracji czasu pracy oraz ewidencji obecności pracowników od 2002 roku.
Samodzielnie wdrożyliśmy przeszło 450 różnych systemów biometryczno-zbliżeniowych, głównie na odcisk palca, na karty zbliżeniowe RFID oraz kilka rozbudowanych instalacji teletechnicznych (systemów bezpieczeństwa).
Nasze dedykowane rozwiązania Kontroli Dostępu lub Rejestracji Czasu Pracy mają nazwę BIOFINGER-KD/RCP, BIOFACE-KD/RCP oraz RFID-KD/RCP, a autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR i BIOFINGER/Mobile.

Oferujemy sprawdzone systemy RCP, które działają w oparciu o biometryczne czytniki linii papilarnych, biometryczne czytniki geometrii twarzy/rozpoznania twarzy lub tradycyjne czytniki kart zbliżeniowych RFID.
Biometryczna rejestracja czasu pracy na linie papilarne (RCP na odcisk palca), to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia 100% pewność tożsamości danego pracownika.
Tradycyjna rejestracja czasu pracy na karty zbliżeniowe stwarza jednak możliwość dokonywania oszust w postaci wymiany i podbijania wielu kart RCP poprzez jednego nieuczciwego pracownika.

Elektroniczna rejestracja czasu pracy oraz ewidencja obecności pracowników, to przede wszystkim szybsza praca i wygoda dla działu kadr oraz główny punkt odniesienia dla pracodawcy co do uczciwości zatrudnianych pracowników.

 

Każdy czytnik RCP może rejestrować od 2 do 6 statusów RCP:

 • rozpoczęcie czasu pracy [START] / zakończenie czasu pracy [KONIEC]

 • rozpoczęcie czasu pracy [START] / zakończenie czasu pracy [KONIEC] oraz statusy pośrednie: wyjście/powrót służbowy i wyjście/powrót prywatny

Czytniki RCP zapisują od 30.000 do 200.000 rejestrów (statusów RCP) w pamięci wewnętrznej. Po przekroczeniu dopuszczalnej wartości stare rejestry RCP nadpisywane są nowymi rejestrami RCP. Systematyczne pobieranie oraz usuwanie rejestrów z pamięci czytników RCP przez operatora programu BIOFINGER/SW zapobiega jakimkolwiek problemom.

W procesie użytkowania systemu RCP, użytkownik musi wcisnąć odpowiedni przycisk funkcyjny (status RCP) i przyłożyć do skanera zarejestrowany palec lub zbliżyć do czytnika zarejestrowaną kartę.

Można również zainstalować dwa czytniki RCP na jednej dużej podstawie montażowej i wtedy użytkownicy autoryzują rozpoczęcie czasu pracy [START] przy użyciu pierwszego czytnika, natomiast zakończenie czasu pracy [KONIEC] przy użyciu drugiego czytnika, bez wciskania przycisków funkcyjnych [START/KONIEC].

Oferujemy również rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo przechowywania i przetwarzania danych osobowych zatrudnionych pracowników. W takim przypadku użytkownik biometrycznego systemu RCP posiada własną kartę biometryczną tzw. MIFARE w pamięci której zapisane są cyfrowe obrazy linii papilarnych. Proces autoryzacji następuje w momencie zbliżenia biometrycznej karty MIFARE do czytnika RCP i potwierdzenia tożsamości poprzez przyłożenie do skanera zarejestrowanego palca.

Kolejnym rozwiązaniem, które może zagwarantować większą pewność tożsamości użytkowników systemu RCP, jest czytnik biometryczno-zbliżeniowy z wbudowaną kamerą z funkcją foto-rejestracji z serii BIOFINGER.iClock660. W momencie dokonania prawidłowej autoryzacji użytkownika, czytnik z funkcją foto-rejestracji wykonuje zdjęcie i zapisuje w wewnętrznej pamięci urządzenia. Foto-rejestry przenoszone są do lokalnej bazy danych MySQL programu BIOFINGER/SW przy pomocy urządzenia przenośnego (pamięć USB).

 

Metody autoryzacji użytkowników

W zależności od wyboru czytnika oraz metody autoryzacji, użytkownicy systemów BIOFINGER-RCP, BIOFACE-RCP, RFID-RCP mogą rejestrować swój czas pracy (statusy RCP) poprzez:

 • odcisk palca

 • geometria twarzy/rozpoznanie twarzy

 • karta biometryczna MIFARE + odcisk palca

 • tradycyjna karta zbliżeniowa RFID (Unique lub Mifare)

 • kod PIN

 

Składowe systemu RCP

W skład oferowanych systemów do elektronicznej rejestracji, ewidencji i rozliczania czasu pracy na odcisk palca, na geometrię twarzy/rozpoznanie twarzy lub na karty zbliżeniowe RFID, wchodzą:

 • jeden lub kilka czytników biometrycznych lub czytników kart zbliżeniowych

 • karty biometryczne MIFARE lub tradycyjne karty zbliżeniowe RFID (Unique)

 • zestaw zasilania awaryjnego: przetwornica DC/DC, zasilacz buforowy oraz bateria akumulatorowa

 • dedykowana mała lub duża podstawa montażowa (opcjonalnie)

 • przewody teletechniczne oraz akcesoria montażowe (korytka elektryczne)

 • oprogramowanie BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR lub BIOFINGER/Mobile

W skład kompleksowej usługi świadczonej przez naszą firmę, dodatkowo wchodzą:

 • montaż i konfiguracja czytników RCP oraz zasilania awaryjnego

 • szkolenie administratora z obsługi i zarządzania systemem BIOFINGER-RCP, BIOFACE-RCP lub RFID-RCP oraz oprogramowania BIOFINGER/SW

 • koszta logistyczne

Wybierając usługę kompleksowego wdrożenia biometrycznego lub zbliżeniowego systemu rejestracji, ewidencji i rozliczania czasu pracy na odcisk palca lub na karty zbliżeniowe, otrzymujecie Państwo 24 miesięczną gwarancję, profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zdalne lub lokalne wsparcie techniczne w zakresie obsługi systemu RCP, prawidłowej konfiguracji i użytkowania oprogramowania BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR oraz BIOFINGER/Mobile.

 

Różne możliwości wdrożenia systemu RCP

 • Standardowe kompleksowe wdrożenie systemu RCP wykonane przez naszą firmę PTC SECURITY SYSTEMS.

 • Ekonomiczne kompleksowe wdrożenie systemu RCP wykonane przez naszą firmę PTC SECURITY SYSTEMS.
  Wersja ekonomiczna nie uwzględnia: dedykowanej podstawy montażowej, zestawu zasilania awaryjnego (zasilacz buforowy, bateria akumulatorowa, przetwornica napięcia DC/DC) oraz przewodów teletechnicznych.
  W tym przypadku czytnik RCP zasilany jest ze standardowego zasilacza impulsowego podłączanego do gniazda 230VAC.
  Ważne! Długość przewodu zasilającego wynosi ok. 1.5m.
  W wersji ekonomicznej koszt montażu obniżony jest również o 40%, ale Klient we własnym zakresie odpowiedzialny jest za doprowadzenie przewodu komputerowego (skrętki) kat.5e od switcha/serwerowni do miejsca montażu czytnika RCP oraz zapewnienie dostępu do gniazda elektrycznego 230VAC. Ważne! Długość przewodu zasilającego wynosi ok. 1.5m.

 • Standardowa dostawa wszystkich urządzeń (czytnik RCP, zestaw zasilania awaryjnego (zasilacz buforowy, bateria akumulatorowa, przetwornica napięcia DC/DC), dedykowana podstawa montażowa (opcjonalnie)) i oprogramowania BIOFINGER/SW do samodzielnego montażu przez Klienta.
  W tym przypadku sugerujemy zakupić jedną godzinę zdalnego szkolenia administratora z obsługi i zarządzania systemem BIOFINGER-RCP, BIOFACE-RCP lub RFID-RCP oraz oprogramowania BIOFINGER/SW.

 • Ekonomiczna dostawa samego czytnika RCP (załączony podstawowy zasilacz impulsowy) i oprogramowania BIOFINGER/SW do samodzielnego montażu przez Klienta.
  W tym przypadku sugerujemy zakupić jedną godzinę zdalnego szkolenia administratora z obsługi i zarządzania systemem BIOFINGER-RCP, BIOFACE-RCP lub RFID-RCP oraz oprogramowania BIOFINGER/SW.

 

Obsługa serwisowa i wsparcie techniczne

Obsługa serwisowa i wsparcie techniczne świadczone przez naszą firmę PTC SECURITY SYSTEMS są zawsze na najwyższym poziomie oraz gwarantowane są znacznie szybciej aniżeli w przypadku zewnętrznych instalatorów oraz dystrybutorów.
Kompleksowe wdrożenie jest nieco droższe, ale gwarantuje pewność i stabilność pracy wdrożonego bezpośrednio przez naszą firmę rozwiązania BIOFINGER-RCP, BIOFACE-RCP lub RFID-RCP.

 

Program do rozliczania czasu pracy

W małym lub rozbudowanym systemie rejestracji czasu pracy oraz ewidencji obecności pracowników kluczowym elementem jest nasze autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SW    oraz BIOFINGER/SVR  
Oferowane oprogramowanie służy do kompleksowego zarządzania czytnikami biometrycznymi oraz czytnikami kart zbliżeniowych, działającymi w małych oraz rozbudowanych systemach rejestracji czasu pracy oraz kontroli dostępu.

Cennik oprogramowania BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR, BIOFINGER/Mobile znajduje się tutaj.
Historia aktualizacji oraz modyfikacji programu BIOFINGER/SW znajduje się tutaj.

 

Integracja z programami kadrowo-płacowymi

Bezpośrednia integracja systemu rejestracji czasu pracy i ewidencji obecności pracowników na odcisk palca BIOFINGER-RCP, na geometrię twarzy/rozpoznanie twarzy BIOFACE-RCP lub na karty zbliżeniowe RFID-RCP, możliwa jest za pomocą zewnętrznego pliku wymiany danych (TXT lub CSV).

Nasze autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SW    , w module Archiwizacja systemu KD/RCP, posiada możliwość eksportu przygotowanych rejestrów KD/RCP do pliku zewnętrznego, który jest importowany przez następujące systemy ERP oraz typowe programy kadrowo-płacowe:

 • ENOVA

 • IFS Application

 • Impuls5

 • Komandres M

 • Optima

 • R2Płatnik

 • SAP-R3 (dedykowany eksport danych)

 • Symfonia

 • Sz@rk_KP

 • TETA Constellation

Jesteśmy w stanie opracować i wdrożyć każdy format wymiany danych pomiędzy programem BIOFINGER/SW a dowolnym systemem ERP lub programem kadrowo-płacowym, w momencie gdy otrzymamy od Klienta szczegółową specyfikację pliku wymiany danych.

 

Zapytania ofertowe

W celu sprawnego przygotowania dla Państwa oferty na elektroniczny system rejestracji czasu pracy / ewidencji obecności pracowników, w kierowanym zapytaniu ofertowym do naszej firmy, prosimy o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

 • rodzaj systemu RCP: biometryczny (na odcisk palca), tradycyjny (na karty zbliżeniowe RFID) czy biometryczno-zbliżeniowy (na odcisk palca i karty zbliżeniowe)

 • metoda autoryzacji użytkowników: tylko odcisk palca, tylko karta zbliżeniowa, karta zbliżeniowa lub odcisk palca czy karta biometryczna MIFARE + odcisk palca

 • forma wdrożenia systemu RCP: kompleksowe wdrożenie przeprowadzone przez naszą firmę czy ekonomiczne kompleksowe wdrożenie przeprowadzone przez naszą firmę
  lub

 • forma dostawy systemu RCP: standardowa dostawa urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu czy ekonomiczna dostawa urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu

 • całkowita ilość zatrudnionych pracowników?

 • ilość obiektów?

 • ilość wejść do obiektów którymi wchodzą pracownicy?

 • czy obiekty pracują w jednej sieci LAN?

 • ilość pracowników przypadających na poszczególne obiekty?

 • ilość licencji programu BIOFINGER/SW do rejestracji i rozliczania czasu pracy oraz ewidencji obecności pracowników?

 • lokalizacja wdrożenia systemu RCP (nazwa firmy, miasto)

Szczegółowe informacje pozwolą nam na szybkie przygotowanie i dostarczenie Państwu dedykowanej oferty na kompleksowe wdrożenie elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy / ewidencji obecności pracowników lub dostawę urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu.

 

Badania i Rozwój (R&D)

Firma PTC SECURITY SYSTEMS stawia przede wszystkim na Badania i Rozwój (R&D) w oferowane rozwiązania informatyczne oraz autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR oraz BIOFINGER/Mobile.
Na bieżąco monitorujemy i analizujemy nowe oczekiwania stawiane przez naszych Klientów w zakresie programów do rejestracji, ewidencji i rozliczania czasu pracy oraz kontroli dostępu.

 

Przykładowe ceny systemów RCP

Przykładowy koszt kompleksowych wdrożeń systemów rejestracji czasu pracy:

 • Rejestracja czasu pracy na karty zbliżeniowe od 3132 zł netto (dotyczy instalacji małego systemu ewidencji obecności pracowników na terenie województwa pomorskiego) : jeden czytnik RCP z serii RFID.S260CU, 20 kart zbliżeniowych, zestaw zasilania awaryjnego, mała podstawa montażowa, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), montaż i konfiguracja czytników RCP, zasilania awaryjnego oraz jedna godzina szkolenia administratora.

 • Rejestracja czasu pracy na odcisk palca od 3147 zł netto (dotyczy instalacji małego biometrycznego systemu ewidencji obecności pracowników na terenie województwa pomorskiego) : jeden czytnik RCP z serii BIOFINGER.U260CU, zestaw zasilania awaryjnego, mała podstawa montażowa, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), montaż i konfiguracja czytników RCP, zasilania awaryjnego oraz jedna godzina szkolenia administratora.

 • Rejestracja czasu pracy na odcisk palca od 12578 zł netto (dotyczy instalacji rozbudowanego biometrycznego systemu ewidencji obecności pracowników na terenie województwa mazowieckiego) : cztery czytniki RCP z serii BIOFINGER.U260CM, 100 kart biometrycznych MIFARE, cztery zestawy zasilania awaryjnego, cztery małe podstawy montażowe, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), montaż i konfiguracja czytników RCP, zasilania awaryjnego, trzy godziny szkolenia administratora oraz koszta logistyczne.

 • Rejestracja czasu pracy na odcisk palca od 10960 zł netto (dotyczy instalacji biometrycznego systemu ewidencji obecności pracowników na terenie województwa śląskiego) : cztery czytniki RCP z serii BIOFINGER.U260CM, 100 kart biometrycznych MIFARE, dwa zestawy zasilania awaryjnego, dwie duże podstawy montażowe, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), montaż i konfiguracja czytników RCP, zasilania awaryjnego, trzy godziny szkolenia administratora oraz koszta logistyczne.

 

Przykładowy koszt dostaw zestawów BIOFINGER-RCP lub RFID-RCP do samodzielnego montażu:

 • Rejestracja czasu pracy na odcisk palca od 1450 zł netto : jeden czytnik RCP z serii BIOFINGER.H3, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), jedna godzina zdalnego szkolenia oraz wysyłka towaru.

 • Rejestracja czasu pracy na karty zbliżeniowe od 2303 zł netto : jeden czytnik RCP z serii RFID.S260CU, 20 kart zbliżeniowych, zestaw zasilania awaryjnego, mała podstawa montażowa, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), jedna godzina zdalnego szkolenia oraz wysyłka towaru.

 • Rejestracja czasu pracy na odcisk palca od 2397 zł netto : jeden czytnik RCP z serii BIOFINGER.U260CU, zestaw zasilania awaryjnego, mała podstawa montażowa, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), jedna godzina zdalnego szkolenia oraz wysyłka towaru.

 • Rejestracja czasu pracy na odcisk palca od 8036 zł netto : cztery czytniki RCP z serii BIOFINGER.U260CM, 100 kart biometrycznych MIFARE, cztery zestawy zasilania awaryjnego, cztery małe podstawy montażowe, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), jedna godzina zdalnego szkolenia oraz wysyłka towaru.

 • Rejestracja czasu pracy na odcisk palca od 7508 zł netto : cztery czytniki RCP z serii BIOFINGER.U260CM, 100 kart biometrycznych MIFARE, dwa zestawy zasilania awaryjnego, dwie duże podstawy montażowe, oprogramowanie BIOFINGER/SW (licencja na 1 stanowisko komputerowe, wersja do 100 użytkowników), jedna godzina zdalnego szkolenia oraz wysyłka towaru.

W przypadku dostawy urządzeń do samodzielnego montażu przez Klienta, okres gwarancji wynosi 12 miesięcy.

 

Mobilny system RCP dla firm budowlanych, deweloperskich, obsługujących kontrakty, organizujących imprezy masowe, zatrudniających pracowników kontraktowych

Specjalnie dla firm budowlanych oraz dla wszystkich pozostałych firm, które świadczą usługi dla swoich klientów w terenie przygotowaliśmy mobilne/przenośne rozwiązanie do Rejestracji Czasu Pracy (RCP) i Ewidencji Obecności Pracowników (EOP)
» przenośny system do Rejestracji Czasu Pracy (RCP) i Ewidencji Obecności Pracowników (EOP) na budowę do kontenera.

W naszej ofercie znajduje się również walizkowy system rejestracji czasu pracy na odcisk palca lub na karty zbliżeniowe BIOFINGER-RCP/Mobile. Karta katalogowa systemu BIOFINGER-RCP/Mobile. Ulotka mobilnego systemu BIOFINGER-RCP/MOBILE    

 

Wykonane projekty systemów RCP

Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych kompleksowych wdrożeń biometryczno-zbliżeniowych systemów rejestracji czasu pracy na odcisk palca lub na karty zbliżeniowe    oraz zapoznania się z naszą ofertą systemów kontroli dostępu (SKD).

Elektroniczna rejestracja czasu pracy, systemy RCP oraz programowanie to nasza pasja od wielu lat!


Podziel się naszym artykułem branżowym

 

Rok 2014  |  Autor PTC SECURITY SYSTEMS  |  Źródło: Opracowanie własne

 

Pozostałe artykuły branżowe dotyczące rejestracji czasu pracy oraz ewidencji obecności pracowników w Polsce i na świecie:
Mobilny system RCP

Przenośne/mobilne systemy RCP specjalnie dla firm budowlanych, deweloperskich, obsługujących kontrakty, organizujących imprezy masowe, zatrudniających pracowników kontraktowych oraz dla wszystkich pozostałych firm, które świadczą usługi dla swoich klientów w terenie.Rejestracja Czasu Pracy RCP Parszów-Wąchock TEVOR Szummar

Zestaw biometryczno - zbliżeniowy BIOFINGER-RCP zainstalowany na małej podstawie montażowej.

Użytkownicy systemu RCP wciskają odpowiedni przycisk funkcyjny (rozpoczęcie/zakończenie czasu prac, wyjście/powrót służbowy i wyjście powrót/prywatny) i dokonują autoryzacji poprzez przyłożenie do skanera zarejestrowanego palca lub zbliżenia do czytnika zarejestrowanej karty RFID.

 

Rejestracja Czasu Pracy RCP Olsztyn UMW WM

Zestaw biometryczno - zbliżeniowy BIOFINGER-RCP zainstalowany na dużej podstawie montażowej.

Użytkownicy systemu RCP autoryzują rozpoczęcie czasu pracy [START] przy użyciu lewego czytnika, natomiast zakończenie czasu pracy [KONIEC] przy użyciu prawego czytnika, bez wciskania przycisków funkcyjnych [START/KONIEC].
Rejestracja czasu pracy RFID.S260C

Najczęściej instalowany oraz sprzedawany czytnik kart zbliżeniowych Unique z kolorowym wyświetlaczem TFT z serii RFID.S260C.
Rejestracja czasu pracy BIOFINGER.U260C

Najczęściej instalowany oraz sprzedawany czytnik biometryczno-zbliżeniowy z kolorowym wyświetlaczem TFT z serii BIOFINGER.U260C.

 

Rejestracja czasu pracy BIOFINGER.iClock660

Czytnik biometryczno - zbliżeniowy z wbudowaną kamerą 1.3Mpix z funkcją foto-rejestracji użytkowników systemu RCP z serii BIOFINGER.iClock660.