Czytniki RCP z serii US10C


Witamy serdecznie na naszej stronie!

Jeśli jesteś tutaj, to prawdopodobnie szukasz prostego lub zaawansowanego systemu RCP oraz rejestratora czasu pracy na odcisk palca i/lub na karty zbliżeniowe RFID. Chcemy poinformować Ciebie, że ta konkretna strona służy głównie do optymalizacji naszych treści w wyszukiwarkach.

Aby szybko i konkretnie przejść do docelowych interesujących Ciebie informacji, zapraszamy do odwiedzenia dwóch stron:

  • Najważniejsza strona  »  szczegółowy opis naszych rozwiązań oraz systemów do rejestracji, ewidencji i rozliczania czasu pracy: BIOFINGER-RCP, BIOFINGER-RCP/FOTO oraz BIOFINGER-RCP/Mobile

Zapraszamy serdecznie i cieszymy się na możliwość nawiązania współpracy!


✩✩✩ Słownik RCP ▷

Czytnik biometryczny do celów rejestracji czasu pracy

Coraz więcej firm decyduje się na czytnik biometryczny do celów rejestracji czasu pracy, który eliminuje potencjalne nadużycia pracowników. Czytnik biometryczny do celów rejestracji czasu pracy montuje się przy wejściu do firmy i podłącza do zamku. Nowoczesny czytnik biometryczny do celów rejestracji czasu pracy potrafi rejestrować kilka statusów – w tym rozpoczęcie i zakończenie pracy, a także wyjścia i powroty służbowe oraz prywatne.

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Czytnik biometryczny Roger

Czytnik biometryczny Roger to jedna z oferowanych marek czytników RCP działających w oparciu o odcisk palca. Przed zakupem czytnika biometrycznego Roger warto zapoznać się z ofertami wszystkich producentów, biorąc pod uwagę między innymi współczynniki błędnych autoryzacji, liczbę zapamiętywanych obrazów linii papilarnych czy dodatkowe funkcje – np. rozpoznawania geometrii twarzy i fotorejestrację zdarzeń. Czytnik biometryczny Roger to tylko jedna z wielu dostępnych na rynku opcji.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Czytnik biometryczny Satel

Czytnik biometryczny Satel to jedno z urządzeń kontroli dostępu na polski rynku. Jednak czytnik biometryczny Satel – firmy specjalizującej się w systemach bezpieczeństwa, ma inne przeznaczenie niż czytniki biometryczne RCP. Do rejestracji czasu pracy konieczne jest specjalne urządzenie z wieloma pozioma autoryzacji i kilkoma rodzajami zdarzeń, a służący kontroli dostępu czytnik biometryczny Satel nie spełnia tych wymagań.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Czytnik biometryczny Suprema

Wśród urządzeń przeznaczonych do kontroli dostępu, na rynku znajdziemy między innymi czytnik biometryczny Suprema. Należy jednak pamiętać, że urządzenia takie jak czytnik biometryczny Suprema nie rozwiązują problemów dotyczących rejestracji czasu pracy. Aby uniemożliwić pracownikom nadużycia konieczny jest sprzęt zapamiętujący czas pracy i zdarzenia RCP takie jak jej rozpoczęcie, zakończenie oraz przerw, a także dedykowane oprogramowanie BIOFINGER/SW. Służący do kontroli dostępu czytnik biometryczny Suprema ma inne przeznaczenie i funkcje.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Czytnik linii papilarnych

Czytnik linii papilarnych to najważniejsza część rejestratora czasu pracy działającego w oparciu o dane biometryczne. Identyfikacja i autoryzacja odbywają się natychmiast po przyłożenia palca do czytnika linii papilarnych. Dobry czytnik linii papilarnych praktycznie uniemożliwia pracownikom dokonania jakiegokolwiek nadużycia, zwłaszcza jeśli jest dodatkowo wyposażony w kamerę.

Foto Rejestrator czasu pracy z kamerą

Czytnik biometryczny USB

Czytnik biometryczny USB to bardzo wygodne urządzenie wykorzystywane w systemach kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy. Czytnik biometryczny USB ze względu na niewielkie rozmiary możemy podłączyć do komputera i wygodnie ustawić na biurku lub w innym miejscu zakładu pracy. Jako część systemu czytnik biometryczny USB identyfikuje odcisk palca pracowników, zaś autoryzacje trafiają do specjalnego oprogramowania BIOFINGER/SW analizującego czas pracy pracowników lub dostęp do wybranych przestrzeni biura, zakładu czy instytucji.

Czytnik biometryczny cena

W rejestracji czasu pracy najskuteczniejszym rozwiązaniem jest czytnik biometryczny. Cena nadużyć pracowniczych w postaci wzajemnego podbijania kart zbliżeniowych bywa z punktu widzenia pracodawcy wysoka. Możliwość oszustw eliminuje właśnie autoryzacja za pomocą linii papilarnych, która wykorzystuje czytnik biometryczny. Cena urządzenia zależy od jego funkcji. Nowoczesne modele wykorzystują fotorejestrację zdarzeń i wspomniany czytnik biometryczny. Cena nie gra większej roli, gdyż koszt szybko zwróci się w postaci wyższej efektywności pracowników.

Czytnik biometryczny na dotyk palca

Wykorzystywany w wielu firmach czytnik biometryczny na dotyk palca to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań w kwestii RCP. Czytnik biometryczny na dotyk palca pozwala uniknąć nadużyć pracowniczych i eliminuje skutki zgubienia lub pozostawienia w domu karty zbliżeniowej. Jeszcze większą innowację stanowi czytnik biometryczny na dotyk palca wyposażony w fotorejestrację i rozpoznawanie geometrii twarzy.

Czytnik biometryczny na linie papilarne

Czytnik biometryczny na linie papilarne (czytnik RCP na palec) służy rejestracji i rozliczaniu czasu pracy pracowników i eliminuje możliwość nadużyć z ich strony. Czytniki biometryczne na linie papilarne bywają wyposażone w dodatkowe poziomy autoryzacji, w tym karty zbliżeniowe, kody PIN, czy rozpoznawanie geometrii twarzy. Czytnik biometryczny na linie papilarne to inwestycja, która szybko się zwraca, dzięki podwyższeniu efektywnego czasu pracy pracowników.

Biometryczny rejestrator czasu pracy na odcisk palca US10C

Czytnik biometryczny na odcisk palca

Linie papilarne to unikalna cecha każdego z nas, dlatego czytnik biometryczny na odcisk palca to najbardziej efektowne rozwiązanie z zakresu RCP. Czytnik biometryczny na odcisk palca jest połączony z mechanizmem otwierającym zamek przy drzwiach wejściowych do zakładu pracy. W połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem BIOFINGER/SW czytnik biometryczny na odcisk palca pozwala rejestrować czas pracy, tworzyć raporty i ułatwia obsługę kadrowo-płacową firmy.

Czytnik biometryczny na odcisk palca Czytnik biometryczny na odcisk palca

Czytnik biometryczny na palec

Czytnik biometryczny na palec to najszybsza, najwygodniejsza i najskuteczniejsza, bo zapobiegająca oszustwom, metoda rejestracji czasu pracy. Czytnik biometryczny na palec wykorzystuje unikalną cechę każdego pracownika, czyli linie papilarne. Czytnik biometryczny na palec można zamówić w wraz z montażem u specjalizujących się w branży RCP firmach, wybierając najbardziej optymalne rozwiązanie dla własnego przedsiębiorstwa, w tym dedykowane oprogramowanie BIOFINGER/SW.

Czytnik biometryczny na palec Czytnik biometryczny na palec

Czytnik biometryczny RCP

Czytnik biometryczny RCP wykorzystujący linie papilarne doskonale spełnia potrzeby wszystkich zakładów pracy. Dobry czytnik biometryczny RCP zapamiętuje tysiące wzorów linii papilarnych umożliwiając autoryzację wyłącznie w oparciu o odcisk palca. Czytnik biometryczny RCP może być na stałe zamontowany przy drzwiach zakładu pracy, a specjalne modele urządzeń są dostosowane także do trudnych warunków atmosferycznych i pracy przy ujemnych temperaturach.

Czytnik biometryczny RCP Czytnik biometryczny RCP

Czytnik linii papilarnych RCP

Czytnik linii papilarnych RCP stanowi główną część systemu rejestracji czasu pracy stosowanego w przedsiębiorstwie. Każdy pracownik, który rozpoczyna i kończy pracę, a także udaje się na służbowe lub prywatne wyjście przystawia palec do rejestratora, a czytnik linii papilarnych ze stuprocentową pewnością identyfikuje jego tożsamość. Dane rejestrowane przez czytnik linii papilarnych trafiają następnie do systemu obsługiwanego przez dedykowane oprogramowanie BIOFINGER/SW, skąd mogą zostać wyeksportowane w postaci raportu lub bazy danych do systemu kadrowo-płacowego.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 


Czytniki biometryczne na linie papilarne (na odcisk palca, na dotyk palca, na palec, na kciuka, na linie papilarne)

… o co chodzi i do czego służą?

Linie papilarne mogą powiedzieć o nas więcej, niż nam się wydaje. Mogą również znaleźć swoje zastosowanie nie tylko w branży medycznej, wydziałach dochodzeniowo-śledczych (Policja, Europol, FBI) lub globalnych systemach identyfikacji AFIS, ale również w domowej, bezpiecznej autoryzacji dostępu do naszych danych oraz szybkiej identyfikacji osób (np. pracowników, klientów). W tym celu wykorzystuje się różne czytniki biometryczne, najczęściej czytniki biometryczne na linie papilarne ze skanerem optycznym.

Technologie biometryczne to w ostatnim czasie jeden z najprężniej rozwijających się działów teleinformatycznych.
W ostatnich latach można również zaobserwować znaczny wzrost zainteresowania samą nauką o biometrii, a co za tym idzie, dynamicznym rozwojem technologii, urządzeń i algorytmów biometrycznych, również w naszym kraju.

Różne formy autoryzacji biometrycznej (na odcisk palca, na rozpoznanie twarzy lub skanowanie tęczówki/siatkówki oka) wykorzystywane są przede wszystkim w skutecznym zabezpieczaniu poufnych informacji np. ochrona dostępu do danych i plików, logowania do urządzeń osobistych w systemach operacyjnych czy ochronie danych medycznych lub innych danych wrażliwych.

Z czytników biometrycznych na odcisk palca korzystają również służby wymiaru sprawiedliwości w systemie AFIS (Automatyczny System Identyfikacji Daktyloskopijnej). System AFIS służy do analizy danych do celów śledztwa kryminalnego, wyszukiwania oraz identyfikowania podejrzanych.

Dynamiczny rozwój technologii biometrycznych wpłynął również na pojawienie się jej w rozrywce tzn. w programach szkoleniowych, grach komputerowych i współpracy człowieka z komputerami.

Według danych i przeprowadzonych badań największy udział technologia biometryczna ma w identyfikacji cywilnej, kontroli dostępów i rejestracji czasu pracy oraz nadzorze i ochronie. Identyfikacja osób przy pomocy linii papilarnych jest najczęściej wykorzystywaną techniką w technologii biometrycznej. Daleko po niej plasuje się twarz, głos i tęczówka oka.

Technologia biometryczna pod mikroskopem

Genetyka od lat jest nauką, która fascynuje ludzkość na całym świecie. Jak to się dzieje, że w naszych liniach papilarnych zawarty jest nasz cały kod DNA.
W dużym skrócie – w procesie odczytu linii papilarnych oraz cyfrowej weryfikacji i identyfikacji, odcisk palca daje 99% pewności, czyli jest szansa jedynie na 1% błędu.

Biometria oraz same czytniki biometryczne na linie papilarne, uważane są za najbezpieczniejsze, najbardziej wiarygodne i ekonomiczne narzędzie do autoryzacji osób. W żaden sposób nie można jej podrobić ani zapomnieć, co czyni z niej tak unikatową metodę. Nauka jaką jest biometria polega na rozpoznawaniu osoby po liniach papilarnych, charakterystycznych cechach tęczówki oka, kształcie twarzy czy mowie, a nawet układzie żył nadgarstka.

Zasadę działania czytników biometrycznych łatwo opisać w następujących krokach:

  • rejestracja: na początek trzeba poddać się pobraniu próbki linii papilarnych. Potem wszystko zależy już od komputera i jego zaprogramowania. Próbka przesyłana jest do urządzenia, gdzie tworzony jest unikalny wzór matematyczny. Wzór kodu może być przechowywany na różnych nośnikach informacji, jak dysk twardy komputera, karta chipowa i magnetyczna czy w pamięci czytnika

  • autoryzacja: użytkownik, który chce uzyskać dostęp do pomieszczenia lub potrzebnych mu danych, musi zostać wcześniej zarejestrowany w systemie. Jest to konieczne, aby jego linie papilarne widniały w systemie, a komputer mógł je bez problemu odczytać. W przypadku czytników linii papilarnych należy przyłożyć palec do czytnika lub przesunąć po nim palec, aby system mógł pobrać próbkę i zweryfikować odcisk. Poprawna identyfikacja umożliwia np. wejście do pomieszczenia przez otwarcie drzwi czy bramy lub zalogować się do systemu. Jeżeli jednak urządzenie napotka na swojej drodze jakikolwiek problem, można spodziewać się stosownego komunikatu o niemożliwości dostępu lub cichego alarmu sygnalizującego napotkany problem. Do najpopularniejszych systemów autoryzacji należą: autentyfikacja, czyli metoda, która sprawdza się przy dużej liczbie użytkowników i identyfikacja stosowana przy ich małej liczbie.

3N, czyli trzy cechy charakterystyczne dla unikalnego odcisku palca

W zakresie różnych rozwiązań biometrycznych, identyfikacja osób (użytkowników) przy pomocy odcisku palca jest jedną z najbezpieczniejszych i szybkich sposobów autoryzacji, ponieważ:

  • linie papilarne są odporne na starzenie się skóry i nie zmieniają się wraz z wiekiem. Przez całe życie wyglądają one w taki sam sposób.

  • tylko 3% populacji ma słabo widoczne linie papilarne, a aż 97% posiada linie statyczne i bardzo wyraźne,

  • każdy człowiek posiada swój jedyny i niepowtarzalny wzór linii papilarnych (unikalny odcisk palca).

Oznacza to, że linie papilarne są naturalnie nieusuwalne, niezmienne i niepowtarzalne.

Czytniki biometryczne na linie papilarne i ich zastosowanie

  • bankowość i bankomaty

  • systemy identyfikacji osób

  • systemy Kontroli Dostępu

  • systemy Rejestracji Czasu Pracy

  • systemy lojalnościowe

  • AFIS (Automatyczny System Identyfikacji Daktyloskopijnej)

  • autoryzacja i logowanie do systemów informatycznych, komputerów, programów komputerowych

  • sejfy

  • zamki drzwiowe (np. hotelowe)

Czytniki biometryczne na odcisk palca, na rozpoznanie twarzy, na układ żył krwionośnych lub inne metody biometryczne w szybkim czasie zdominują wybrane branże przemysłu z racji wysokiego poziomu bezpieczeństwa, bardzo niskiego poziomu omylności, niskiej ceny oraz samego komfortu i swobody użytkowania.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Ważne!

Przed wysłaniem zapytania ofertowego dotyczącego elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Rejestracja Czasu Pracy w części Zapytania ofertowe.
Szczegółowe informacje pozwolą nam na szybkie przygotowanie i dostarczenie Państwu dedykowanej oferty na kompleksowe wdrożenie systemu RCP lub dostawę urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu.