Dartford Trading Dariusz Palich

Nasza firma Novo Capital Investment Sp. z o.o. zajmuje się dystrybucją oprogramowania i urządzeń do rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu. Dbając o najwyższą jakość usług staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwań klientów.
Jednak firmy takie jak Dartford Trading Ltd., której dyrektorem nadal jest lub był Pan Dariusz Palich nie tylko oszukują klientów, ale także zachęcają do stosowania nagannych praktyk niezgodnych z polskim prawem.

W czerwcu 2020 roku zamówiliśmy czytnik UHF do celów kontroli dostępu ZK-RFID101. Jest to czytnik kart dalekiego zasięgu (do 6m). Standardowo czytniki UHF (Ultra High Frequency) należy konfigurować tak aby działały w jednej z dwóch częstotliwości dozwolonych dla poszczególnych obszarów:
• 902-920MHz – standard w USA i Chinach,
• 860-870MHz – standard europejski.

Zamówiony w firmie Dartford Trading Ltd., której dyrektorem nadal jest lub był Pan Dariusz Palich przez portal Allegro pierwszy czytnik spełniał wszystkie wymagania zatem zamówiliśmy kolejne dwa. W związku z tym, że model ZK-RFID101 był niedostępny, przedstawiciel firmy zaproponował zamiennik, który miał rzekomo posiadać takie same parametry techniczne.
Zakupione dwa czytniki dalekiego zasięgu okazały się tanimi podróbkami niewiadomego pochodzenia. Na opakowaniu nie ma informacji o modelu i znacznie różnią się wyglądem od oryginałów. Największym problemem jest brak znaku CE oraz brak możliwości konfiguracji częstotliwości europejskiej.

Firma Dartford Trading Ltd., której dyrektorem nadal jest lub był Pan Dariusz Palich w prowadzonej z nami korespondencji mailowej nakłaniała również do złamania przepisów prawa telekomunikacyjnego sugerując by czytnik UHF skonfigurować do częstotliwości amerykańskiej, co jest praktyką karygodną i bardzo szkodliwą.
Nasza firma Novo Capital Investment Sp. z o.o. zakupiła potrzebną aparaturę (tuner DVBT do analizy częstotliwości) oraz zleciła zewnętrzne, specjalistyczne diagnozy orzekające, że dwa czytniki UHF nie mogą być stosowane na terenie Polski ponieważ są wadliwe.

Niestety nieuczciwy sprzedawca Dartford Trading prowadził korespondencję nie podając imienia i nazwiska. Ku przestrodze publikujemy mail dostawcy – support@dartfordtrading.freshdesk.com. Dartford Trading próbował sugerować rozwiązania niezgodne z prawem oraz odmówił reklamacji. Ponieważ nie jest znany adres firmy nie możemy dokonać zwrotu wadliwego towaru. Dostawca wielokrotnie twierdził, że czytniki spełniają polskie normy i można je konfigurować, co nie jest zgodne z prawdą.

Oszukańcze praktyki i nieuczciwość Dartford Trading Ltd., której dyrektorem nadal jest lub był Pan Dariusz Palich powinny zostać nagłośnione także ze względu na możliwość łamania prawa przez inne firmy, które zakupiły towar u tego dostawcy. Niedopuszczalne jest stosowanie rozwiązań technologicznych niezgodnych z polskim prawem. Instalacja wadliwych czytników może mieć poważne skutki w postaci kary nałożonej przez Urząd Regulacji Telekomunikacji za zakłócanie pasma UHF.

Nasza firma Novo Capital Investment Sp. z o.o. złożyła w sądzie pozew o zapłatę w tej sprawie w 2020 roku oraz doniesienie do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Niestety firma Dartford Trading Ltd., której dyrektorem nadal jest lub był Pan Dariusz Palich jest lub była oficjalnie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii co znacznie utrudnia postępowanie sądowe.
Zwracamy uwagę naszym klientom aby sprawdzali swoich kontrahentów w celu uniknięcia problemów z reklamacjami lub zwrotami.
Novo Capital Investment Sp. z o.o. dokłada wszelkich starań aby proponowane produkty i usługi były najwyższej jakości.

Dlatego przestrzegamy przed firmą Dartford Trading Ltd!

Podróbki z Chin nie spełniające wymagań polskich norm mogą być nie tylko problematyczne w obsłudze, ale w praktyce niemożliwe do reklamacji i zwrotów.

Podziel się proszę informacją o tej stronie! Dziękujemy 🙂