Czytniki RCP z serii US10C

✩✩✩ Słownik RCP ▷

Rejestratory RCP na breloki zbliżeniowe

Niektóre firmy pragnące ewidencjonować czas pracy zatrudnionych osób wybierają rejestratory RCP na breloki zbliżeniowe. Wszystkie rejestratory RCP na breloki zbliżeniowe działają tak samo, jak ich odpowiedniki wykorzystujące karty – pracownik zbliża brelok do czytnika i potwierdza rozpoczęcie oraz zakończenie pracy oraz wszystkie wyjścia i wejścia do budynku. Rejestratory RCP na breloki zbliżeniowe bywają rozwiązaniem wygodniejszym, bo brelok można przyczepić na przykład do kluczy, czy służbowego stroju i mieć go zawsze przy sobie.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Rejestratory RCP na dotyk palca

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się rejestratory RCP na dotyk palca, gdyż linie papilarne najlepiej identyfikują tożsamość pracownika. Nowoczesne rejestratory RCP na dotyk palca zapamiętują tysiące cyfrowych obrazów linii papilarnych i są wyposażone w kolorowy wyświetlacz. Optyczny skaner linii papilarnych sprawia, że rejestratory RCP na dotyk palca są praktyczne bezbłędne, bo współczynnik błędnych akceptacji wynosi w najlepszych modelach mniej niż 0.0001%, co sprawia, że urządzenia sprawdzają się także przy kontroli dostępu.

Rejestratory RCP na dotyk palca US10C

Rejestratory RCP na karty magnetyczne

Na potrzeby wielu firm, w których chodzi przede wszystkim o sprawdzenie punktualności pracowników, wystarczającym rozwiązaniem są rejestratory RCP na karty magnetyczne. Każdy z pracowników otrzymuje indywidualną kartę, a rejestratory RCP na karty magnetyczne umieszczone przy wejściu do budynku przesyłają do systemu RCP dane o czasie rozpoczęcia pracy, jej zakończenia i wszystkich wejściach oraz wyjściach. Nowoczesne rejestratory RCP na karty magnetyczne mogą dodatkowo zawierać czytnik linii papilarnych, a także kamerę i funkcję rozpoznawania twarzy.

Rejestratory RCP na karty magnetyczne US10C-MS

Rejestratory RCP na karty zbliżeniowe RFID

Rejestratory RCP na karty zbliżeniowe RFID działają podobnie jak ich magnetyczne odpowiedniki. Dobre rejestratory RCP na kart zbliżeniowe cechują szybkim czasem autoryzacji, dzięki czemu podczas rozpoczęcia i zakończenia pracy nie tworzą się kolejki. Przeglądając rejestratory RCP na karty zbliżeniowe RFID wykorzystujące fale radiowe, warto także zapoznać się z temperaturą i wilgotnością powietrza przy jakiej mogą pracować, a także oprogramowaniem BIOFINGER/SW dostarczanym przez producenta.

Rejestratory RCP na karty zbliżeniowe RFID US10C-RF

Rejestratory RCP na linie papilarne

Najskuteczniejsze z punku widzenia interesów pracodawcy są rejestratory RCP na linie papilarne, które nie pozostawiają podwładnym pola do nadużyć. Obecnie rejestratory RCP na linie papilarne, które zapamiętują tysiące cyfrowych obrazów odcisków palców mogą być używane stacjonarnie lub mobilnie. Przenośne rejestratory RCP na linie papilarne są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie wykonywane są kontrakty, na przykład w branży budowalnej lub przy organizacji imprez, a ich dużą zaletą jest zasilanie awaryjne.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Rejestratory RCP na odcisk palca

Rejestratory RCP na odcisk palca nie muszą wymagać obecnie przechowywania przez firmę cyfrowych obrazów linii papilarnych. Ich obraz może zostać zapisany na karcie, a rejestratory RCP na odcisk palca wymagają wówczas autoryzacji za pomocą odcisku palca i karty jednocześnie. W ten sposób rejestratory RCP na odcisk palca chronią interes pracodawcy bez potencjalnej obawy o wypłynięcie tych wrażliwych danych osobowych.

Rejestratory RCP na odcisk palca Rejestratory RCP na odcisk palca

Rejestratory RCP na palec

Nowoczesne rejestratory RCP na palec umożliwiają zapisanie w wewnętrznej pamięci nawet 200 tys. jednorazowych zdarzeń (statusów), co jest istotne z punktu widzenia największych firm. Jednocześnie dane, które gromadzą rejestratory RCP na palec mogą w dowolnym momencie zostać pobrane przez administratora systemu. Warto wybierać rejestratory RCP na palec, do których producent dostarcza skuteczne oprogramowanie BIOFINGER/SW.

Rejestrator do ewidencji czasu pracy

Wybierając rejestrator do ewidencji czasu pracy należy zwrócić uwagę na potrzeby własnego przedsiębiorstwa. W mniejszych firmach często sprawdza się standardowy rejestrator do ewidencji czasu pracy na karty zbliżeniowe, jednak w dużych przedsiębiorstwach pole do nadużyć pracowniczych jest szersze, a kontrola utrudniona. Wówczas z pomocą przychodzi biometryczny rejestrator do ewidencji czasu pracy wyposażony w czytnik linii papilarnych, a nawet kamerę i możliwość rozpoznawania twarzy pracowników.

Rejestrator do ewidencji czasu pracy

Rejestrator do rejestracji czasu pracy

Niezależnie od tego, czy rejestrator czasu pracy identyfikuje pracowników na podstawie kart czy linii papilarnych, wymagane jest zastosowanie specjalnego oprogramowania. Gdy przynajmniej jeden rejestrator do rejestracji czasu pracy wysyła dane do systemu, ich monitorowanie, archiwizowanie i analiza jest możliwa z poziomu komputera, dzięki specjalnemu programowi. Firma, która dostarcza klientowi rejestrator do rejestracji czasu pracy, powinna zapewnić cały system RCP, w tym również wspomniane oprogramowanie BIOFINGER/SW – najlepiej możliwe do zintegrowania z systemem kadrowo-płacowym.

Rejestrator do rejestracji czasu pracy Rejestrator do rejestracji czasu pracy

Rejestrator godzin pracy

Rejestrator godzin pracy działający w oparciu o karty, breloki lub dane biometryczne stanowi nie tylko narzędzie kontroli pracowników i zabezpieczenie pracodawcy przed nieuczciwością. Rejestrator godzin pracy ułatwia także prowadzenie kadr, w tym na przykład rozliczanie nadgodzin. Jest to jednak możliwe wyłącznie, gdy do rejestratora godzin pracy producent dostarcza także dedykowane skuteczne oprogramowanie BIOFINGER/SW.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Ważne!

Przed wysłaniem zapytania ofertowego dotyczącego elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Rejestracja Czasu Pracy w części Zapytania ofertowe.
Szczegółowe informacje pozwolą nam na szybkie przygotowanie i dostarczenie Państwu dedykowanej oferty na kompleksowe wdrożenie systemu RCP lub dostawę urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu.