Czytniki RCP z serii US10C

✩✩✩ Słownik RCP ▷

Biometryczny rejestrator czasu pracy

Biometryczny rejestrator czasu pracy to urządzenie, które mierzy czas pracy pracowników przy pomocy odcisku palca. Dzięki zastosowanej technologii biometryczny rejestrator czasu pracy w odróżnieniu od tradycyjnego wykorzystującego karty, praktycznie uniemożliwia oszustwa i nadużycia pracownicze. Biometryczne rejestratory czasu pracy służą jednocześnie kontroli dostępu, a najnowocześniejsze urządzenia są wyposażone dodatkowo w fotorejestrator.


Foto Rejestrator czasu pracy z kamerą

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Rejestrator czasu pracy na breloki zbliżeniowe

Rejestrator czasu pracy na breloki zbliżeniowe działa dokładnie na tych samych zasadach jak czytnik RCP na karty. Dane, które gromadzi rejestrator czasu pracy na breloki zbliżeniowe trafiają do bazy danych, a specjalne oprogramowanie BIOFINGER/SW pozwala na monitowanie i rozliczanie czasu pracy. Wybierając rejestrator czasu pracy na breloki zbliżeniowe możemy wziąć pod uwagę wygodę pracowników – brelok można łatwo przyczepić do kluczy lub kluczyków do auta, dzięki czemu „przepustka” do pracy nie zostanie zapomniana.

Rejestrator czasu pracy na dotyk palca

Chociaż rejestrator czasu na dotyk palca jest rozwiązaniem nieco bardziej kosztownym od tradycyjnego czytnika RCP na karty, ma ogromną zaletę. Dane biometryczne, z jakich korzysta rejestrator czasu pracy na dotyk palca pozwalają na stuprocentową weryfikację tożsamości i praktycznie zapobiegają wszelkim nadużyciom. Nowoczesny rejestrator czasu pracy na dotyk palca może rejestrować zdarzenia nie tylko na podstawie linii papilarnych, ale także innych danych – na przykład geometrii twarzy, jeśli jest wyposażony w kamerę.

Biometryczny rejestrator czasu pracy na odcisk palca US10C

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Rejestrator czasu pracy na karty magnetyczne

Rejestrator czasu pracy na karty magnetyczne to wciąż jeden z najpopularniejszych elementów systemu RCP. Dobry rejestrator czasu pracy na karty magnetyczne odznacza się niskimi współczynnikami błędnych akceptacji i odrzuceń. Rejestrator czasu pracy na karty magnetyczne pozwala monitorować obecność, rejestrować czas pracy, a także go rozliczać i jest rozwiązaniem wystarczającym z punktu widzenia mniejszych firm i zakładów pracy.

Rejestrator czasu pracy na karty magnetyczne US10C-MS

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID

Obok kart magnetycznych w polskich firmach możemy stosunkowo często spotkać rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID, który wykorzystuje fale radiowe. Zdarzenia, czyli rozpoczęcie pracy, koniec, przerwa, wyjście lub wejście służbowe, rejestrator czasu pracy na karty zapisuje w pamięci, a następnie przesyła do systemu RCP. Dane, które dostarcza rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID pomagają monitorować obecność pracowników, zapobiegać nadużyciom, a także weryfikować i rozliczać czas pracy.

Rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID US10C-RF

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Rejestrator czasu pracy na linie papilarne

Znacznie bardziej niezawodnym urządzeniem od czytników RCP na karty jest rejestrator czasu pracy na linie papilarne. Urządzenia takie jak rejestrator czasu pracy na linie papilarne mogą zostać zamontowane przy drzwiach wejściowych i sterować ich zamkiem lub występować w wersji mobilnej która sprawdza się w wielu branżach, na przykład budowlanej. Dane, które gromadzi rejestrator czasu pracy na linie papilarne trafiają następne do systemu RCP, gdzie mogą być tworzone raporty, co umożliwia bieżące monitorowane obecności pracowników.

Rejestrator czasu pracy na odcisk palca

Wśród biometrycznych narzędzi RCP, najpopularniejsze rozwiązanie stanowi rejestrator czasu pracy na odcisk palca. Nowoczesny rejestrator czasu pracy na odcisk palca może pracować samodzielnie lub w sieci LAN/WAN. Dobry rejestrator czasu pracy zapamiętuje tysiące wzorów linii papilarnych i rejestruje przynajmniej kilka rodzajów statusów, co umożliwia lepszą kontrolę pracowników i zapobieganie nadużyciom z ich strony.

Rejestrator czasu pracy na odcisk palca Rejestrator czasu pracy na odcisk palca

Rejestrator czasu pracy na palec

Rejestrator czasu pracy na palec, opierający się na liniach papilarnych skutecznie zapobiega nadużyciom pracowniczym. W trosce o bezpieczeństwo danych osobowych pracowników, do których zalicza się również odcisk palca, stworzono rejestrator czasu pracy na palec, który wykorzystuje również biometryczne karty zbliżeniowe. Taki rejestrator czasu pracy na palec nie przechowuje zapisanych obrazów linii papilarnych, ale jednocześnie wymaga potwierdzenia tożsamości pracownika poprzez porównanie odcisku palca z obrazem zapisanym na karcie.

Rejestrator czasu pracy na palec Rejestrator czasu pracy na palec

Rejestrator czasu pracy pracownika

Rejestrator czasu pracy pracownika to urządzenie, które skutecznie uszczelnia kontrolę czasu pracy. Rejestrator czasu pracy pracownika standardowo wymaga przyłożenia do czytnika indywidualnej karty zbliżeniowej i potwierdzenia statusu, takiego jak choćby rozpoczęcie i zakończenie pracy lub wyjście służbowe. Nowoczesny rejestrator czasu pracy pracownika może również wykorzystywać dane biometryczne – obraz linii papilarnych lub geometrię twarzy, jeśli jest wyposażony w specjalną kamerę.

Rejestrator czasu pracy pracownika Rejestrator czasu pracy pracownika

Rejestrator czasu pracy urządzenia

Współcześni pracodawcy dbający o swój interes i uczciwość powszechnie korzystają z narzędzi, takich jak rejestrator czasu pracy. Urządzenia tego typu działają w oparciu o karty zbliżeniowe, breloki lub dane biometryczne, takie jak odcisk palca, które potrafi odczytać rejestrator czasu pracy. Urządzenia archiwizują rozpoczęcie i zakończenie pracy, a także przerwy. Dane można wykorzystywać do tworzenia zestawień lub bieżącego monitorowania, na które pozwala rejestrator czasu pracy – urządzenia tworzące system RCP przekazują dane do dedykowanego oprogramowania BIOFINGER/SW poprzez sieć LAN/WAN.

 

SUPER OFERTA na system Rejestracji Czasu Pracy

 

Ważne!

Przed wysłaniem zapytania ofertowego dotyczącego elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Rejestracja Czasu Pracy w części Zapytania ofertowe.
Szczegółowe informacje pozwolą nam na szybkie przygotowanie i dostarczenie Państwu dedykowanej oferty na kompleksowe wdrożenie systemu RCP lub dostawę urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu.