Niewidoczne elektroniczne zamki meblowe do szuflad, szafek, gablot, drzwiczek i frontów

Ikonka PDF

Pobierz ulotkę reklamową niewidocznych elektronicznych zamków meblowych do szuflad, szafek, gablot, drzwiczek i frontów.


KUP TERAZ ONLINE

Zrób elektroniczny sejf z Twojej szuflady lub szafki  


Tylko Twoja karta    może mieć dostęp do Twoich kosztowności  

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom naszych Klientów, ofertę naszej firmy poszerzyliśmy o profesjonalne elektroniczne - ukryte/niewidoczne zamki meblowe na karty lub breloki zbliżeniowe RFID do szuflad oraz szafek oraz zamki magnetyczne z zewnętrznymi panelami do frontów i mebli wykonanych z dowolnego materiału.
Elektroniczne niewidoczne zamki meblowe RFID można zamontować do każdej szuflady lub szafki do której dostęp mają mieć tylko wybrane osoby. Do każdego zamka szyfrowego można zarejestrować maksymalnie do 30 użytkowników.


Najwyższa jakość i 24 miesiące gwarancji  

Producentem ukrytych/niewidocznych zamków meblowych RFID jest renomowana firma KERONG, która od 2002 roku specjalizuje się w produkcji szerokiej gamy profesjonalnych zabezpieczeń elektronicznych do szuflad, szafek z drewna, tworzywa sztucznego i metalu o prostokątnych kształtach oraz do wszelkiego typu gablot szklanych z drzwiczkami pojedynczymi oraz podwójnymi.
Oferowane produkty nie są zamkami meblowymi typu 'NoName' z obniżoną jakością serwonapędu oraz elektroniki, które dostępne są w sprzedaży na Aliexpress z wysyłką z Chin.

Od lipca 2022 roku rozpoczęliśmy produkcję elektronicznych zamków szafkowych i szufladowych pod własną marką BIO-S.

Poniżej przedstawiamy główne różnice pomiędzy podobnie wyglądającymi tańszymi elektronicznymi zamkami meblowymi, a profesjonalnymi zamkami meblowymi znajdującymi się w ofercie naszej firmy:

 • Różnica w jakości obudowy zamka meblowego. Obudowa zamka wygląda podobnie, ale materiał tańszego zamka jest wykonany tylko z ABS, natomiast nasze produkty są wykonane z ABS + PC, przez co zapewniają znacznie dłuższą wytrzymałość i twardość obudowy.

 • W narożnikach obudowy naszych zamków meblowych znajdują się cztery odlewy ze stopu cynku, co poprawia stabilność obudowy, a także zwiększa wytrzymałość zamka.

 • W naszych zamkach meblowych element z otworem na zaczep jest wykonany ze stali nierdzewnej.

 • W naszych zamkach meblowych elektroniczna płytka PCB posiada więcej elektroniki oraz używany przez nas przełącznik wykrywania to profesjonalna japońska marka Omron, która osiąga żywotność do 500.000 cykli.

 • Nasze zamki meblowe posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty CE, FCC, RoHS oraz IAF, które umożliwiają legalną sprzedaż na terenie Unii Europejskiej. Tańsze zamki nie posiadają nawet certyfikatu CE.

Jako jedyni oferujemy 24 miesiące gwarancji na wszystkie elektroniczne zamki meblowe do szuflad, szafek, gablot i drzwi, poza tanim zamkiem BIO-S8080A.

Jak zachowa się ukryty zamek meblowy w momencie rozładowania baterii?

Dotyczy zamków szafkowych oraz szufladowych z serii: BIO-S61A, BIO-S80A, BIO-S8080A, BIO-S90A oraz BIO-S123A.
W momencie używania/otwierania zamka meblowego, gdy poziom napięcia spadnie poniżej 4.5V (dla BIO-S61A poniżej 2.5V), to elektroniczny zamek meblowy będzie wydawał podwójny sygnał dźwiękowy ‘di di’ oraz zaświeci się niebieska dioda. Zamek meblowy będzie nadal działał, czyli rygiel zatrzaskowy w zamku meblowym będzie można nadal zamknąć.
W momencie używania/otwierania zamka meblowego, w przypadku wykrycia poziomu napięcia poniżej 4.0V (dla BIO-S61A poniżej 2.0V), to zamek meblowy pozostanie otwarty (rygla nie będzie można zamknąć).
Ważne!
W przypadku całkowitego rozładowania się baterii, to elektroniczny zamek meblowy pozostanie zamknięty. Zapraszamy do sekcji FAQ co można zrobić w takiej sytuacji.
Do każdego zakupionego elektronicznego zamka meblowego należy włożyć tylko nowe baterie renomowanego producenta, np. Industrial by Duracell.
Dla zachowania bezpieczeństwa zalecamy cykliczną wymianę baterii na nowe. Jest to kwestia bardzo indywidualna, ale w zależności od częstotliwości użytkowania zamka meblowego, np. raz na 3 miesiące.
Alternatywnie każdy elektroniczny zamek meblowy RFID można zasilić z dodatkowego zasilacza USB 6VDC/2A (przewód 1m wraz ze złączem mikro USB, USB typ C lub wtykiem DC 3.25/3.5mm). Na stronie FAQ w dziale Zasilanie niewidocznych zamków meblowych RFID w punkcie 2.5 znajdują się informacje jak można zasilić kilka elektronicznych zamków meblowych z jednego zasilacza.

Ukryte zamki szafkowe i szufladowe  回  Prosty samodzielny montaż  

Samodzielny montaż elektronicznych zamków meblowych nie wymaga frezowania. Do montażu przyda się małe wiertło oraz wkrętarka do nawiercenia otworów. Doświadczony monter lub stolarz w niecałe 30 minut wykona montaż niewidocznego zamka meblowego.
Przed montażem należy przeczytać ważne wskazówki oraz instrukcję montażu jak poprawnie zainstalować i użytkować elektroniczny zamek meblowy.

Zajmujemy się bezpośrednią sprzedażą online ukrytych/niewidocznych zamków meblowych oraz na terenie województwa pomorskiego oferujemy Państwu usługę montażu wraz z uruchomieniem i programowaniem kart zbliżeniowych lub breloków RFID.

Koszt montażu uzależniony jest od konstrukcji szuflady/szafki, rodzaju frontów oraz od tego czy ukryty zamek do mebli na kartę RFID ma posiadać dodatkowy zewnętrzny panel do otwarcia zamka na odcisk palca, na kod PIN, na kartę lub brelok zbliżeniowy RFID. Średni koszt montażu wynosi od 150 zł +23% VAT do 350 zł +23% VAT plus koszt dojazdu liczony wg kilometrówki.

Ukryte zamki szufladowe i szafkowe z zewnętrznym panelem  回  Dodatkowe formy autoryzacji

Każdy niewidoczny zamek do szafki dostępny w naszej ofercie mogą Państwo zamówić w zestawie z dodatkowym zewnętrznym panelem montowanym na frontach mebli. Znacznie poszerza to funkcjonalność urządzenia i poprawia ergonomię. Niewidoczny zamek szufladowy lub szafkowy wyposażony w panel posiada dodatkowe możliwości autoryzacji:

 • za pośrednictwem biometrii – na podstawie odcisku palca

 • za pośrednictwem wprowadzanego kodu PIN

Panel można bez przeszkód zamontować zarówno na grubych drewnianych frontach meblowych, jak i na frontach wykonanych z metalu. Dzięki temu niewidoczne zamki szufladowe można również obsługiwać bez kart i breloków RFID.
Dostępne w naszej ofercie panele frontowe charakteryzują się nowoczesną, ciekawą estetyką, a ich solidny wygląd odstrasza potencjalnych złodziei. W przypadku wyczerpania się baterii zasilających, to niewidzialny zamek szufladowy pozostaje zamknięty do czasu kolejnej autoryzacji, po podłączeniu do panela zewnętrznego źródła zasilania.

W celu przygotowania dla Państwa oferty na dostawę lub kompleksowy montaż niewidocznych zamków szyfrowych RFID, uprzejmie prosimy o przesłanie zapytania ofertowego na adres email biuro@biofinger.pl lub przy pomocy formularza kontaktowego.

W sprzedaży posiadamy następujące niewidoczne szyfrowe zamki meblowe:

W skład każdego zestawu wchodzą:

 • Elektroniczny zamek meblowy na kartę RFID (korpus + rygiel)

 • Dwie karty zbliżeniowe:

 •       1x karta zbliżeniowa Manager
        1x karta zbliżeniowa User
 • Komplet wkrętów

 • Instrukcja obsługi

W zestawie nie ma baterii.

Przy zakupie większej ilości niewidocznych elektronicznych zamków meblowych sugerujemy, aby w zależności od potrzeb oraz warunków technicznych, bezpośrednio przed montażem:

 • zarejestrować jedną dowolną kartę do rejestracji Manager do każdego zamka meblowego

 • zarejestrować wszystkie lub wybrane karty i breloki User do każdego zamka meblowego

Poniżej prezentacja ukrytego zamka meblowego BIO-S80A oraz ukrytego zamka meblowego BIO-S80 wraz z zewnętrznym D-Panelem.
KUP TERAZ ONLINE

Tabela porównawcza ukrytych/niewidocznych elektronicznych zamków meblowych do szuflad, szafek, gablot i drzwi z drewna lub tworzywa sztucznego.

Model BIO
S61A
BIO
S80A
BIO
S8080A
BIO
S90A
BIO
S123A
Instrukcja obsługi Ikonka PDF Ikonka PDF Ikonka PDF Ikonka PDF Ikonka PDF
Sposób otwarcia zamka Karta RFID
Brelok RFID
Bluetooth (opcja)
Karta RFID
Brelok RFID
Karta RFID
Brelok RFID
Bluetooth (opcja)
Pozostałe sposoby otwarcia przy pomocy dodatkowych zewnętrznych paneli Odcisk palca
Kod PIN
Karta zbliżeniowa RFID
Brelok zbliżeniowy RFID
Pamięć 30 kart użytkowników
10 kart do rejestracji
30 kart użytkowników
1 karta do rejestracji
30 kart użytkowników
10 kart do rejestracji
Rodzaj karty zbliżeniowej Mifare, 13.56 MHz
Programowanie kart RFID do zarządzania zamkiem Karta do rejestracji / Manager Card : rejestruje karty użytkowników, może być również używana do awaryjnego otwierania zamka w trybie publicznym.
Karta użytkownika / User Card : służy tylko do otwierania zamka meblowego.
Zastosowanie Szuflady, szafki, gabloty, fronty z drewna, tworzywa sztucznego lub szkła.
W meblach nie można stosować powłok aluminiowych.
Tryby pracy
  
(opis poszczególnych trybów pracy pod tabelą)
Tryb prywatny (domyślnie zaprogramowany)
Tryb publiczny
Ograniczony tryb publiczny
Kolor Czarny Czarny
Biały
Czarny Biały
Szary
Czarny
Rodzaj napędu Serwomotor
Czas reakcji < 500ms
Rodzaj blokady Rygiel Zapadkowa
Wytrzymałość blokady 150kg
Sposób montażu blokady pionowy/poziomy, 90°/180° pionowy, 180°
Systemy otwierania szuflady 'push to open' Tak
Materiał ABS + PC + stop cynku
Wymiary (szerokość / wysokość / głębokość)
Obudowa 61x61x22mm 80x80x27mm 94x89x30mm 59x123x20mm
Zaczep 60x24x17mm 22x80x27mm 71x38x12mm
Zasilanie 3 VDC
1x CR123A
6 VDC
4x 1.5V AAA
Żywotność baterii Średnio ok 8-10 miesięcy
(zależy od częstotliwości otwarć zamka meblowego)
Pobór prądu
w trybie czuwania
(stand-by)
< 20 mA < 70 mA
w trybie pracy < 200 mA < 300 mA
Napięcie ostrzegawcze przed rozładowaniem baterii 2.5V +/- 0.1 V 4.5 V
Krytyczne napięcie ostrzegawcze otwierające blokadę ostatni raz 2.1 V 4.1 V +/- 0.1 V
System awaryjnego ostrzegania przed rozładowaniem baterii Alarm dźwiękowy niskiego poziomu napięcia, gdy napięcie osiąga poziom poniżej 2.4V Alarm dźwiękowy niskiego poziomu napięcia, gdy napięcie osiąga poziom poniżej 4.5V.
  
Automatyczne otwarcie blokady w momencie gdy napięcie spada poniżej 4V.
Automatyczne odblokowanie zamka w momencie osiągnięcia napięcia krytycznego Tak
Funkcjonalność programowalna
(automatyczne otwarcie lub brak automatycznego otwarcia)
Dodatkowe złącza zasilania do podłączenia zasilacza lub baterii akumulatorowej Mikro USB USB typ C Gniazdo DC 3.5mm USB typ C
Żywotność 500 000
cykli
100 000
cykli
500 000
cykli
Temperatura pracy -15°C - +65°C
Względna wilgotność powietrza 10% - 90% RH
Certyfikaty CE, FCC, RoHS, IAF CE, ISO9001, RoHS CE, FCC, RoHS, IAF
Okres gwarancji 24 miesiące 12 miesięcy 24 miesiące
Dodatkowe akcesoria Zasilacz 6VDC/2A
(przewód 1m wraz ze złączem mikro USB, USB typ C lub wtykiem DC 3.25/3.5mm)
Karty lub breloki zbliżeniowe RFID
Awaryjna bateria akumulatorowa (do zewnętrznych paneli)

Twoja sugestia pozwoli nam lepiej dostosować naszą ofertę i być może w niedalekiej przyszłości do nas powrócisz. Dziękujemy!

Każdy niewidoczny zamek szufladowy i szafkowy dostępny w ofercie naszej firmy może pracować w 3 różnych trybach: publicznym, ograniczonym publicznym i prywatnym. Dzięki temu znacznie poszerza się lista ich potencjalnych zastosowań. Niewidoczny zamek szufladowy może pełnić rolę stałego zabezpieczenia, na przykład skrytki, w której przechowujemy ważne dokumenty lub kosztowności.

Dwa warianty trybu publicznego pozwalają na wielokrotne wykorzystywanie skrytki przez różnych użytkowników po jednorazowej rejestracji. W ten sposób ukryte zamki szafkowe mogą zastępować tradycyjne klucze na przykład w siłowniach, klubach fitness i innych obiektach sportowych. Rozwiązanie bywa również wykorzystywane w przedsiębiorstwach, gdzie w ten sposób swoje przedmioty chronią pracownicy firmy.


Tryby pracy elektronicznych zamków szyfrowych:

1.  TRYB PUBLICZNY

( 1 ) Otwórz szafkę i włóż swoje rzeczy do szafki.
( 2 ) Zamknij szafkę i zarejestruj kartę/brelok RFID lub wprowadź kod PIN (4-8 cyfr), aby zablokować szafkę.
( 3 ) Po powrocie przyłóż kartę/brelok RFID lub wprowadź kod PIN, aby odblokować szafkę, zabierz swoje rzeczy i zamknij szafkę.
( 4 ) Szafka jest otwarta oraz dostępna dla kolejnego użytkownika.


Tryb pracy ukrytego zamka meblowego – tryb publiczny

2.  OGRANICZONY TRYB PUBLICZNY

( 1 ) Zarejestruj kartę/brelok RFID lub wprowadź kod PIN (4-8 cyfr), aby zablokować szafkę.
( 2 ) Po powrocie przyłóż kartę/brelok RFID lub wprowadź kod PIN, aby odblokować szafkę, zabierz swoje rzeczy i zamknij szafkę.
( 3 ) Szafka będzie się odblokowywać, dopóki kolejny użytkownik nie zarejestruje nowej karty/breloka RFID lub kodu PIN (4-8 cyfr) do zablokowania szafki. Dowolny użytkownik może otworzyć szafkę w dowolnym momencie bez przykładania karty/breloka RFID lub wprowadzania kodu PIN.


Tryb pracy ukrytego zamka meblowego – ograniczony tryb publiczny

3.  TRYB PRYWATNY

( 1 ) Zarejestruj kartę/brelok RFID lub wprowadź kod PIN (4-8 cyfr), aby zablokować szafkę.
( 2 ) Po powrocie przyłóż kartę/brelok RFID lub wprowadź kod PIN, aby odblokować szafkę, wyjmij / włóż swoje rzeczy i zamknij szafkę..
( 3 ) Nie musisz ponownie rejestrować karty/breloka RFID lub wprowadzać kodu PIN aby zablokować szafkę.


Tryb pracy ukrytego zamka meblowego – tryb prywatny


Niewidoczne zamki szufladowe i szafkowe  回  Potencjalne zastosowania:

 • Ochrona majątku w domu lub mieszkaniu – meble wyposażone w ukryte zamki szufladowe i szafkowe stają się małymi domowymi sejfami. Ryglowa lub zapadkowa blokada o wytrzymałości 150 kg stanowi trudną do sforsowania barierę dla złodziei. Otwarcie zamka nie jest możliwe bez wykorzystania generującego duży hałas sprzętu.

 • Ochrona przed dziećmi – dostępne w naszej ofercie rozwiązania są chętnie wybierane przez rodziców małych dzieci. Niewidoczny zamek do szafki skutecznie zabezpiecza wybrane przedmioty przed ciekawskimi najmłodszymi domownikami.

 • Zabezpieczenie leków i sprzętu medycznego – niewidzialny zamek meblowy to dobre rozwiązanie dla placówek medycznych, który świetnie sprawdza się do bezpiecznego przechowywania leków i próbek. Warto przypomnieć, że urządzenia marki KERONG są przystosowane do pracy w ekstremalnych temperaturach, sięgających nawet -15°C.

 • Szatnie – ukryte zamki szafkowe wyśmienicie sprawdzają się w obiektach sportowych i przedsiębiorstwach, gdzie pełnią rolę skrytek na odzież i cenne przedmioty. Do tego został przewidziany ograniczony tryb publiczny.

 • Ekspozycje – szklane gabloty również da się wyposażyć w ukryte zamki szufladowe i szafkowe. To dobry sposób na zabezpieczenie ekspozycji w punktach handlowych lub muzeach.

 • Ochrona dokumentów – niewidoczny zamek szufladowy znajduje zastosowanie w biurach i instytucjach, gdzie pozwala lepiej chronić dokumentację. W tych budynkach każdego dnia pojawiają się w końcu goście z zewnątrz lub interesanci.

Tak naprawdę ukryte zamki szufladowe mają nieograniczone zastosowanie, a w ofercie naszej firmy znajdą Państwo produkt idealnie dopasowany do potrzeb.

Ukryte zamki szufladowe i szafkowe  回  Najważniejsze zalety:

 • Aż 5 różnych sposobów na otwarcie szafki

 • Najwyższa jakość i 24 miesiące gwarancji

 • Wytrzymałość sięgająca 150 kg

 • Dyskrecja lub odstraszanie złodziei w wersji z panelem frontowym

 • Prosty montaż bez frezowania

 • Obsługa nawet 30 kart RFID

 • 3 zróżnicowane tryby pracy

 • Nieograniczone możliwości zastosowania w domach, firmach i instytucjach

 • Obsługa do 500 000 cykli

 • Praca na baterii przez nawet 10 miesięcy lub ciągła praca na zasilaniu zewnętrznym

Zapraszamy Państwa bardzo serdecznie do nawiązania współpracy z naszą firmą.

W celu przygotowania dla Państwa oferty na dostawę lub kompleksowy montaż niewidocznych zamków szyfrowych RFID, uprzejmie prosimy o przesłanie zapytania ofertowego na adres email biuro@biofinger.pl lub przy pomocy formularza kontaktowego.