1. Ogólne pytania
2. Zasilanie niewidocznych zamków meblowych RFID
3. Użytkowanie niewidocznych zamków meblowych RFID (w trybie prywatnym)
4. Użytkowanie niewidocznych zamków meblowych RFID (w trybie publicznym)
1.1. Co znajduje się w zestawie?
(niewidoczny zamek meblowy RFID bez panela zewnętrznego)
Elektroniczny zamek meblowy na kartę RFID (korpus + rygiel lub zaczep)
Dwie karty zbliżeniowe:
Komplet wkrętów
1.2. Co znajduje się w zestawie?
(niewidoczny zamek meblowy RFID z panelem zewnętrznym)
Elektroniczny zamek meblowy (korpus + rygiel lub zaczep)
Zewnętrzny panel na kartę RFID i/lub kod PIN
Przewód taśmowy o długości ok 10cm
Dwie karty zbliżeniowe:
Komplet wkrętów
1.3. Przy zakupie większej ilości niewidocznych elektronicznych zamków meblowych sugerujemy, aby w zależności od potrzeb oraz warunków technicznych, bezpośrednio przed montażem:
zarejestrować jedną dowolną kartę do rejestracji Manager do każdego zamka meblowego
zarejestrować wszystkie lub wybrane karty i breloki User do każdego zamka meblowego
1.4. Jakiej grubości może być front, przez który karta lub brelok zbliżeniowy otworzą niewidoczny zamek meblowy?
Testowaliśmy zamki meblowe na froncie z litego drewna o grubości 30mm i wszystko działało idealnie.
Na grubszych frontach nie przeprowadzaliśmy testów.
1.5. Czy niewidoczny zamek meblowy RFID będzie działał przez lustro?
Elektroniczny zamek meblowy nie będzie działał przez lutro ponieważ jest tam folia aluminiowa, która tłumi zasięg fal radiowych emitowanych przez zamek RFID.
Do otwierania takiego mebla należy zastosować niewidoczny zamek meblowy wraz z zewnętrznym panelem.
2.1. Co zrobić jeżeli baterie w zamku meblowym ulegną pełnemu rozładowaniu?
W przypadku całkowitego rozładowania się baterii, to elektroniczny zamek meblowy pozostanie zamknięty.
Sugerujemy w odpowiednim miejscu na froncie mebla wywiercić otwornicą otwór o odpowiedniej średnicy, tak aby można było włożyć małą dłoń do szafki/szuflady, która być może: wymieni baterie w zamku na nowe, odkręci rygiel lub odkręci korpus zamka.
Takie rozwiązanie pozwoli zachować elektroniczny zamek meblowy. Pozostanie do wymiany jedynie sam front mebla.
2.2. Co się stanie jeżeli będzie spadał poziom napięcia na bateriach?
Dotyczy zamków szafkowych oraz szufladowych z serii: BIO-S61A, BIO-S80A, BIO-S8080A, BIO-S90A oraz BIO-S123A.
W momencie używania/otwierania zamka meblowego, gdy poziom napięcia spadnie poniżej 4.5V (dla BIO-S61A poniżej 2.5V), to elektroniczny zamek meblowy będzie wydawał podwójny sygnał dźwiękowy ‘di di’ oraz zaświeci się niebieska dioda. Zamek meblowy będzie nadal działał, czyli rygiel zatrzaskowy w zamku meblowym będzie można nadal zamknąć.
W momencie używania/otwierania zamka meblowego, w przypadku wykrycia poziomu napięcia poniżej 4.0V (dla BIO-S61A poniżej 2.0V), to zamek meblowy pozostanie otwarty (rygla nie będzie można zamknąć).
Ważne!
W przypadku całkowitego rozładowania się baterii, to elektroniczny zamek meblowy pozostanie zamknięty. Zapraszamy do sekcji FAQ co można zrobić w takiej sytuacji.
Do każdego zakupionego elektronicznego zamka meblowego należy włożyć tylko nowe baterie renomowanego producenta, np. Industrial by Duracell.
Dla zachowania bezpieczeństwa zalecamy cykliczną wymianę baterii na nowe. Jest to kwestia bardzo indywidualna, ale w zależności od częstotliwości użytkowania zamka meblowego, np. raz na 3 miesiące.
Alternatywnie każdy elektroniczny zamek meblowy RFID można zasilić z dodatkowego zasilacza USB 6VDC/2A (przewód 1m wraz ze złączem mikro USB, USB typ C lub wtykiem DC 3.25/3.5mm). Na stronie
FAQ w dziale Zasilanie niewidocznych zamków meblowych RFID w punkcie 2.5 znajdują się informacje jak można zasilić kilka elektronicznych zamków meblowych z jednego zasilacza.
2.3. Co się stanie po odłączeniu zewnętrznego zasilacza?
Elektroniczny zamek meblowy nadal pozostanie zamknięty do ponownego przywrócenia napięcia.
2.4. Nie da się włączyć zamka meblowego lub zamka do gabloty szklanej oraz zamek nie reaguje na kartę zbliżeniową.
W zestawie nie ma baterii. Upewnij się, że poprawnie włożyłeś/aś nowe baterie do zamka.
2.5. Czy można zasilić kilka zamków meblowych z jednego zasilacza?
Tak, można. Wymaga to jednak samodzielnego dorobienia dwużyłowych przewodów elektrycznych, zarobienia wtyczek mikro USB, USB typ C lub wtyków DC 3.25/3.5mm na każdy przewód oraz połączenia przewodów przy użyciu odpowiedniej kostki elektrycznej. Dodatkowe wtyczki mikro USB, USB typ C lub wtyki DC 3.25/3.5mm oraz kostki elektryczne należy zakupić we własnym zakresie.
Do każdego zasilacza dołączony jest jeden oryginalny przewód o długości 1 metra wraz z wtyczką mikro USB, USB typ C lub wtykiem DC 3.25/3.5mm (w zależności od modelu elektronicznego zamka meblowego).
Parametry techniczne zasilacza wynoszą 6VDC/2A, więc należy mieć na uwadze, aby przewody zasilające nie były długie, ponieważ mogą wystąpić spadki napięcia.
Jednym zasilaczem można zasilić 5-10 zamków meblowych. Jest to jednak kwestia indywidualna i zależy od tego ile zamków RFID będzie otwieranych w jednym momencie.
3.1. Czy jedną kartą można otwierać kilka elektronicznych zamków meblowych?
Tak, można. Jedną lub kilka kart użytkowników User można zaprogramować do dowolnej ilości niewidocznych zamków meblowych.
3.2. Czy elektroniczny zamek meblowy RFID można otwierać przy użyciu karty oraz breloka zbliżeniowego?
Tak, można. Do każdego niewidocznego zamka meblowego można zaprogramować maksymalnie do 30 kart lub breloków zbliżeniowych.
3.3. Co zrobić jeżeli w szufladzie/szafce została zamknięta jedyna karta użytkownika User?
Są tylko dwie możliwości:
1. Jeżeli posiadamy kartę do rejestracji Manager, to przy pomocy karty Manager należy zarejestrować nową kartą użytkownika User. Następnie przy pomocy nowej karty użytkownika można otworzyć mebel.
2. Jeżeli nie posiadamy karty do rejestracji Manager, to zostaje jedynie siłowe otwarcie szuflady/szafki, co skutkuje zniszczeniem mebla oraz niewidocznego zamka meblowego.
Sugerujemy w odpowiednim miejscu na froncie mebla wywiercić otwornicą otwór o odpowiedniej średnicy, tak aby można było włożyć małą dłoń do szafki/szuflady, która wyjmie kartę User. Takie rozwiązanie pozwoli zachować elektroniczny zamek meblowy. Pozostanie do wymiany jedynie sam front mebla.
3.4. Czy niewidoczne zamki meblowe posiadają jakiś własny system – sprężynę do wypychania drzwiczek? Czy drzwi szafki po otwarciu zamka RFID odskakują czy pozostają zamknięte, a sam zamek otwarty?
Zgodnie z informacją zawartą w karcie katalogowej, niewidoczne zamki meblowe posiadają system otwierania szuflady push to open.
To znaczy, aby zamknąć szufladę lub drzwiczki należy lekko docisnąć front mebla. Natomiast w przypadku przyłożenia karty RFID, to mechanizm sam odskakuje, czyli sprężyna lekko wypycha front mebla.
4.1. Jak w zamku meblowym z serii BIO-S8080A, który ustawiony jest do pracy w trybie publicznym, zarejestrować kartę do awaryjnego otwierania zamka?
Wystarczy zarejestrować kartę Manager, która służy do awaryjnego otwierania zamka meblowego zaprogramowanego do pracy w trybie publicznym.
Programowanie elektronicznych zamków meblowych opisane jest szczegółowo w dołączonej instrukcji obsługi.
Ważne!
1. Do zamka meblowego BIO-S8080A można zaprogramować tylko jedną kartę Manager Card.
2. Do zamków meblowych z serii BIO-S61A, BIO-S80A, BIO-S90A oraz BIO-S123A można maksymalnie zaprogramować 10 kart Manager Card.