Kontrola Dostępu

Print Friendly, PDF & Email

Kontrola dostępu umożliwia skuteczną ochronę tego co najważniejsze w Twojej firmie!

Nasza firma Novo Capital Investment Sp. z o.o. (dawne PTC SECURITY SYSTEMS) dostarcza urządzenia, oprogramowanie oraz kompleksowo wdraża małe oraz rozbudowane systemy kontroli dostępu (SKD) dla mikro, małych, średnich i dużych firm oraz administracji państwowej na terenie całego kraju od 2002 roku.
Samodzielnie wdrożyliśmy przeszło 400 różnych systemów biometryczno-zbliżeniowych, głównie na odcisk palca, na karty zbliżeniowe RFID oraz kilka rozbudowanych instalacji teletechnicznych (systemów bezpieczeństwa).

Elektroniczna kontrola dostępu to system składający się z urządzeń wykonawczych (czytników, terminali KD), kontrolerów dostępu, odpowiednich zabezpieczeń elektro-mechanicznych oraz oprogramowania do obsługi i zarządzania systemem KD.
Dobrze przemyślana, zaprojektowana i zainstalowana kontrola dostępu pozwala w znacznym stopniu wyeliminować niepowołane wejście przez osoby trzecie do chronionych pomieszczeń, stref lub obiektów firmy.

W zależności od wyboru czytnika oraz metody autoryzacji, użytkownicy systemów BIOFINGER-KD, BIOFACE-KD, BIOVEIN-KD, RFID-KD mogą uzyskać dostęp do chronionego pomieszczenia poprzez:

 • odcisk palca

 • geometria twarzy/rozpoznanie twarzy

 • rozpoznanie naczyć krwionośnych/BIOVEIN

 • karta biometryczna MIFARE + odcisk palca

 • tradycyjna karta zbliżeniowa RFID (Unique lub Mifare)

 • kod PIN

Małe systemy kontroli dostępu instalujemy w oparciu o autonomiczne czytniki biometryczno-zbliżeniowe z wbudowanym kontrolerem dostępu  . Biometryczna lub zbliżeniowa kontrola dostępu oraz cały mały system kontroli dostępu jest skalowalny i w łatwy sposób rozbudowywany o nowe przejścia.

W skład małych systemów do kontroli dostępu na odcisk palca, na geometrię twarzy/rozpoznanie twarzy, na rozpoznanie naczyć krwionośnych lub na karty zbliżeniowe RFID, wchodzą:

 • jeden lub kilka autonomicznych czytników biometrycznych lub czytników kart zbliżeniowych z wbudowanym kontrolerem dostępu

 • karty biometryczne MIFARE lub tradycyjne karty zbliżeniowe RFID (Unique)

 • zestaw zasilania awaryjnego: zasilacz buforowy oraz bateria akumulatorowa

 • urządzenie wykonawcze: elektro-zaczep standardowy/rewersyjny lub zwora elektromagnetyczna

 • pochwyt do drzwi: gałko-klamka lub gałko-gałka

 • oprogramowanie BIOFINGER/SW lub BIOFINGER/SVR

Profesjonalne, rozbudowane systemy kontroli dostępu instalujemy najczęściej w oparciu o czytniki biometryczne lub czytniki zbliżeniowe, które posiadają interfejs wejścia/wyjścia Wiegand 26/34bit. Biometryczna lub zbliżeniowa kontrola dostępu oraz cały system kontroli dostępu jest skalowalny i w łatwy sposób rozbudowywany o nowe przejścia.

Oferowane przez naszą firmę kontrolery dostępu można podzielić na dwie grupy:

W skład profesjonalnych, rozbudowanych lub małych, systemów do kontroli dostępu na odcisk palca, na geometrię twarzy/rozpoznanie twarzy, na rozpoznanie naczyć krwionośnych lub na karty zbliżeniowe RFID, wchodzą:

 • jeden lub kilka czytników biometrycznych lub czytników kart zbliżeniowych z obsługą interfejsu Wiegand 26/34bit

 • jeden lub kilka kontrolerów dostępu z serii AKC.C3-100/200/400 lub AKC.inBIO160/260/460

 • karty biometryczne MIFARE lub tradycyjne karty zbliżeniowe RFID (Unique)

 • zestaw zasilania awaryjnego: zasilacz buforowy oraz bateria akumulatorowa

 • urządzenie wykonawcze: elektro-zaczep standardowy/rewersyjny lub zwora elektromagnetyczna

 • pochwyt do drzwi: gałko-klamka lub gałko-gałka

 • oprogramowanie w języku angielskim ZKAccess wersja 5.2x lub ZKAccess wersja 3.5x

W skład kompleksowej usługi świadczonej przez naszą firmę dodatkowo wchodzą:

 • montaż i konfiguracja czytników KD, kontrolerów dostępu, zasilania awaryjnego, urządzeń wykonawczych oraz pochwytów do drzwi

 • szkolenie administratora z obsługi i zarządzania systemem BIOFINGER-KD, BIOFACE-KD lub RFID-KD oraz oprogramowania BIOFINGER/SW

 • koszta logistyczne

Wybierając usługę kompleksowego wdrożenia biometrycznego lub zbliżeniowego systemu kontroli dostępu na odcisk palca, na geometrię twarzy/rozpoznanie twarzy, na rozpoznanie naczyć krwionośnych lub na karty zbliżeniowe RFID, otrzymujecie Państwo 24 miesięczną gwarancję, profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz zdalne/telefoniczne lub lokalne wsparcie techniczne w zakresie obsługi systemu KD i użytkowania oprogramowania BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR oraz ZKAccess wersja 5.2x, ZKAccess wersja 3.5x.

W przypadku dostawy urządzeń do samodzielnego montażu przez Klienta, okres gwarancji wynosi 12 miesięcy.

Obsługa serwisowa i wsparcie techniczne świadczone przez naszą firmę PTC SECURITY SYSTEMS są zawsze na najwyższym poziomie oraz gwarantowane są znacznie szybciej aniżeli w przypadku zewnętrznych instalatorów oraz dystrybutorów.
Kompleksowe wdrożenie jest nieco droższe, ale gwarantuje pewność i stabilność pracy wdrożonego bezpośrednio przez naszą firmę rozwiązania BIOFINGER-KD, BIOFACE-KD lub RFID-KD.

Zachęcamy Państwa do obejrzenia zdjęć z przeprowadzonych kompleksowych wdrożeń biometryczno-zbliżeniowych systemów kontroli dostępu na odcisk palca lub na karty zbliżeniowe    oraz zapoznania się z naszą ofertą systemów rejestracji czasu pracy (RCP).

Biometryczna kontrola dostępu na odcisk palca lub tradycyjna forma systemów KD na karty zbliżeniowe to nasza pasja od wielu lat!


Ulotka dotycząca systemów
BIOFINGER-KD/RCP    


Ogólna instrukcja instalacji systemów kontroli dostępu z serii BIOFINGER-KD, BIOFACE-KD oraz RFID-KD    Kontrola dostępu. MA300 schemat połączeń

Kontrola dostępu » Schemat połączeń dla autonomicznego czytnika biometryczno-zbliżeniowego z wbudowanym kontrolerem dostępu.Kontrola dostępu. C3-400 schemat połączeń

Kontrola dostępu » Schemat połączeń dla kontrolera dostępu czterech przejść z serii AKC.C3-400.Kontrola dostępu. inBIO460 schemat połączeń

Kontrola dostępu » Schemat połączeń dla kontrolera dostępu czterech przejść z serii AKC.inBIO460 z wbudowaną pamięcią danych biometrycznych.Kontrola dostępu. Płyta główna C3-400

Kontrola dostępu » Widok płyty głównej kontrolera czterech przejść z wbudowanym modułem LAN z serii AKC.C3-400.