Dlaczego my?


    21 lat na polskim rynku w branży systemów rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu

Nasza firma Novo Capital Investment Sp. z o.o. (dawne PTC SECURITY SYSTEMS) oferuje i wdraża autorskie, innowacyjne biometryczne systemy BIOFINGER-KD/RCP na odcisk palca oraz tradycyjne rozwiązania na karty i breloki zbliżeniowe RFID-KD/RCP na terenie całej Polski od 2003 roku.

Samodzielnie wdrożyliśmy również kilka systemów rejestracji czasu pracy BIOFINGER-RCP na Litwie.
Realizowaliśmy również eksport naszych innowacyjnych rozwiązań BIOFINGER-KD/RCP do Grecji.    Od 2022 roku produkcja elektronicznych zamków szafkowych i szufladowych pod własną marką BIO-S

W lipcu 2022 roku rozpoczęliśmy produkcję elektronicznych:

 • niewidocznych/ukrytych zamków meblowych na karty i breloki zbliżeniowe RFID

 • zamków meblowych z zewnętrznym panelem na karty i breloki zbliżeniowe RFID oraz kod PIN

Gwarantujemy, że zastosowana elektronika, serwonapęd oraz dodatkowe wzmocnienia w zamkach meblowych (niewidocznych lub z dodatkowym zewnętrznym panelem) są najwyższej jakości, a wszystkie elementy obudowy są estetycznie wykonane. Nasze produkty nie są zamkami meblowymi typu 'NoName' z obniżoną jakością serwonapędu oraz elektroniki, które dostępne są w sprzedaży na Aliexpress z wysyłką z Chin.

W ofercie naszej firmy posiadamy 5 profesjonalnych elektronicznych zamków meblowych RFID z serii: BIO-S61A, BIO-S80A, BIO-S8080A, BIO-S90A oraz BIO-S123A.

Na przełomie 2024/2025 roku zamierzamy rozwinąć sprzedaż naszych elektronicznych zamków RFID do szuflad i szafek na terenie Unii Europejskiej.
Naszym celem jest zbudowanie centrum dystrybucyjnego zlokalizowanego w Gdańsku w Polsce, elektronicznych niewidocznych/ukrytych zamków meblowych RFID na Europę środkową oraz zachodnią.

Dostawy zamków meblowych RFID realizujemy dla firm i podwykonawców oraz bezpośrednio dla osób prywatnych.    Duża ilość różnych Klientów w całej Polsce

Od 2003 roku oferujemy kompleksowe usługi oraz rozwiązania przystosowane dla małych, średnich i dużych firm oraz dla zróżnicowanej administracji państwowej.

Dostarczyliśmy oraz samodzielnie wdrożyliśmy przeszło 500 różnych systemów biometrycznych (głównie na odcisk palca), na karty i breloki zbliżeniowe RFID oraz kompleksowo wykonaliśmy kilka rozbudowanych instalacji teletechnicznych (systemów bezpieczeństwa), w tym:

 • System sygnalizacji pożaru | SSP

 • Telewizja przemysłowa | CCTV

 • System sygnalizacji włamania i napadu | SSWiN

 • System kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy | SKD/RCP

 • Sieci (okablowanie) strukturalne | LAN

 • Pozostałe instalacje niskoprądowe

Zrealizowaliśmy również bardzo dużo dostaw systemów BIOFINGER-KD/RCP do samodzielnego montażu przez naszych Klientów oraz sieć partnerów i instalatorów.    Stawiamy na Badania i Rozwój (R&D) w nasz autorski system BIOFINGER-RCP oraz oprogramowanie

Na bieżąco monitorujemy i analizujemy nowe oczekiwania stawiane przez naszych Klientów w zakresie oferowanego oprogramowania BIOFINGER/SW do rejestracji, ewidencji i rozliczania czasu pracy oraz kontroli dostępu.

Nieustannie rozwijamy i ulepszamy nasze autorskie programy BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR-PRO oraz mobilny portal BIOFINGER-RCP/Mobile.
Świadczy o tym obszerna historia aktualizacji programów dostępna na naszej stronie internetowej.

Realizujemy również dedykowane usługi programistyczne dla Klientów, którzy oczekują indywidualnych rozwiązań informatycznych.    Profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Zapewniamy profesjonalne podejście do naszych Klientów i wsparcie techniczne wraz z możliwie najlepszym serwisem gwarancyjnym oraz pogwarancyjnym.

W przypadku dostaw kompletnych systemów BIOFINGER-KD/RCP do samodzielnego montażu przez Klienta oraz kompleksowych wdrożeń wykonywanych przez naszą firmę, okres gwarancji na oferowane usługi oraz produkty wynosi 36 miesięcy.    Szeroka wiedza techniczna i wieloletnie branżowe doświadczenie

Profesjonalnie, możliwie szybko i skutecznie potrafimy rozwiązywać problemy techniczne dotyczące naszej branży, oferowanych produktów, systemów BIOFINGER-KD/RCP oraz naszego autorskiego oprogramowania BIOFINGER/SW, BIOFINGER/SVR-PRO oraz mobilnego portalu BIOFINGER-RCP/Mobile.

Zawsze służymy profesjonalną poradą i dążymy do pełnej satysfakcji naszych Klientów.

Naszym nadrzędnym celem jest uzyskanie opinii profesjonalnego producenta, wykonawcy i dostawcy, a przede wszystkim pewnego i stabilnego partnera w biznesie.    Stały i zgrany zespół ludzi

Stanowimy mały zespół doświadczonych i zgranych pracowników, inżynierów dla których praca i rozwój naszej firmy stanowi pasję.

W procesie realizacji wszystkich projektów zawsze dbamy o zasady bezpieczeństwa i przestrzegamy przepisów BHP.

Doświadczenie i profesjonalizm kadry menedżerskiej pozwala na dynamiczny rozwój firmy Novo Capital Investment Sp. z o.o. (dawne PTC SECURITY SYSTEMS), nieustanne zwiększanie asortymentu produktów i usług oraz rozszerzanie zakresu i obszaru działalności firmy.

Zapewniamy naszym Klientom pełną stabilność i bezpieczeństwo w biznesie, budując silną i rozpoznawalną markę BIOFINGER oraz wiodącą pozycję firmy na polskim rynku.    Niezbędne koncesje, licencje, certyfikaty itd.

Posiadamy niezbędne koncesje oraz licencje do wykonywania działalności w naszej branży:

 • Koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia realizowanej w formie zabezpieczenia technicznego, wydana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 • Licencja pracownika zabezpieczenia technicznego II stopnia, wydana przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku.

 • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych stanowiących tajemnicę służbową o klauzuli POUFNE.

Jesteśmy również kreatywni, zdobywamy nagrody i dyplomy za wdrażanie innowacyjnych produktów i usług:

 • Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju 2010
  Firma PTC SECURITY SYSTEMS wygrała konkurs 'Krajowi Liderzy Innowacji i Rozwoju' organizowany przez Fundację Innowacji Rozwoju w Warszawie w kategorii Innowacyjny produkt : BIOMETRYCZNY SYSTEM KONTROLI DOSTĘPU NA ODCISK PALCA BIOFINGER-KD i uzyskała Tytuł : Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju 2010.

 • Pomorski Lider Innowacji 2006
  Firma PTC SECURITY SYSTEMS została laureatem konkursu Pomorski Lider Innowacji 2006 w kategorii Innowacyjna Usługa.

W miarę możliwości uczestniczymy również w różnych szkoleniach organizowanych przez innych producentów.
Posiadamy różne certyfikaty przyznane przez firmy: Siemens, GE Security Polska, SATEL, Molex Premise Networks.