Rejestracja Czasu Pracy


Rejestracja czasu pracy to oszczędność pieniędzy w każdej firmie!

System rejestracji czasu pracy BIOFINGER-RCP oraz BIOFINGER-RCP/FOTO to sprawdzony i skuteczny sposób na:

 • zdyscyplinowanie pracowników

 • wiarygodne rozliczenie czasu pracy

 • rozliczanie czasu na przerwę w pracy

 • prowadzenie elektronicznej ewidencji obecności pracowników

 • prowadzenie elektronicznej ewidencji wyjść służbowych oraz prywatnych

 • rozliczanie spóźnień oraz wcześniejszych wyjść z pracy

 • rozliczanie godzin nocnych oraz świątecznych

 • rozliczanie nadgodzin

 • zdalną rejestrację statusów RCP przy pomocy smartfona

System RCP musi być profesjonalny, stabilny w działaniu oraz polskiej produkcji, a program do rozliczania czasu pracy musi oferować różne możliwości prostej lub zaawansowanej konfiguracji rozliczania czasu pracy oraz być dostosowany do aktualnych przepisów Kodeksu Pracy.

Nasz autorski system BIOFINGER-KD/RCP został zaprojektowany oraz stworzony przez małą grupę inżynierów z Gdańska i przez ostatnie 20 lat na bieżąco monitorujemy i analizujemy nowe pomysły i oczekiwania stawiane przez różnych pracodawców.

Do dnia dzisiejszego dostarczyliśmy naszym Klientom do samodzielnego montażu lub kompleksowo wdrożyliśmy ok 500 rożnych projektów związanych z systemem BIOFINGER-RCP, BIOFINGER-RCP/FOTO oraz BIOFINGER-KD. Wdrożenie systemu BIOFINGER-RCP lub BIOFINGER-RCP/FOTO w Państwa firmie na pewno w dużym stopniu przyczyni się do skutecznej optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem i pracownikami.
Działamy na terenie całej Polski.


Z naszych rozwiązań korzystają małe, średnie oraz duże firmy które zatrudniają od 20 osób do nawet 1500 osób. W większości przypadków w skład systemu RCP wchodzi jeden lub dwa rejestratory czasu pracy na karty zbliżeniowe lub na odcisk palca. Mamy również Klientów, gdzie w systemie BIOFINGER-KD/RCP pracuje ok 60 terminali do celów kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy.

Należy mieć na uwadze, że każdy system rejestracji czasu pracy na odcisk palca lub na karty zbliżeniowe różni się nieco, ponieważ nasi Klienci, czyli pracodawcy mają własne oczekiwania dot. rozliczania czasu pracy i ewidencji obecności pracowników.

System BIOFINGER-RCP nie jest skomplikowany w obsłudze przez pracowników oraz przez operatora programu BIOFINGER/SW, czyli osobę rozliczającą czas pracy.


Dlaczego warto wybrać nasz system BIOFINGER-RCP oraz BIOFINGER-RCP/FOTO

 • Od 2002 roku specjalizujemy się tylko i wyłączenie w systemach do rejestracji, ewidencji i rozliczania czasu pracy BIOFINGER-RCP oraz systemach do kontroli dostępu BIOFINGER-KD.

 • Tradycyjny system BIOFINGER-RCP można dodatkowo rozbudować o mobilny portal BIOFINGER-RCP/Mobile dla pracowników w celu zdalnej rejestracji 6 statusów RCP (rozpoczęcie/zakończenie czasu pracy, wyjście/powrót służbowy oraz wyjście/powrót prywatny) przy pomocy smartfona.

 • Obsługa serwisowa oraz zdalne wsparcie techniczne świadczone przez naszą firmę są zawsze na najwyższym poziomie.

 • Zrealizowaliśmy ok 500 różnych projektów związanych z dostawami lub wdrożeniami systemów BIOFINGER-KD/RCP.

 • Licencja na program BIOFINGER/SW została zaprojektowana tak, aby dostosować się do każdego pracodawcy, który zatrudnia do 50 / 100 / 250 / 500 / 1000 oraz powyżej tysiąca pracowników.

 • Posiadamy własny, stały zespół programistów, który nieustannie pracuje nad dalszym rozwojem naszego autorskiego oprogramowania BIOFINGER/SW oraz BIOFINGER/SVR-PRO, przez co szybko reagujemy i rozwiązujemy ewentualne problemy techniczne.

 • U nas opłata za system BIOFINGER-KD/RCP jest jednorazowa.
  Nie pobieramy dodatkowych abonamentów tak jak robią to firmy konkurencyjne.

 • Biometryczna rejestracja czasu pracy na odcisk palca, to sprawdzone i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia 100% pewność tożsamości danego pracownika.

 • Dostawa dedykowanego systemu BIOFINGER-RCP w 48h od momentu zaksięgowania zapłaty.


Prezent    od naszej firmy na dobry początek współpracy

Dla wszystkich nowych Klientów, którzy od września 2022 roku zdecydują się na zakup systemu BIOFINGER-RCP przygotowaliśmy prezent    w postaci darmowego drugiego stanowiska komputerowego dla programu do rejestracji, ewidencji i rozliczania czasu pracy BIOFINGER/SW.


Najdłuższy okres gwarancji!

Jako jedyni udzielamy 3 lata gwarancji na kompletny system BIOFINGER-RCP oraz BIOFINGER-RCP/FOTO dla wszystkich nowych Klientów, którzy od września 2022 roku zdecydują się na zakup.


Co składa się na system BIOFINGER-RCP

Kompletny system BIOFINGER-RCP składa się z:

[ 1 ] Odpowiedniego modelu rejestratora czasu pracy:
Biometryczne rejestratory czasu pracy (na odcisk palca/na linie papilarne):

Tradycyjne rejestratory czasu pracy na karty zbliżeniowe:

 • rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe z serii RFID.S500

 • foto rejestrator czasu pracy z kamerą na karty zbliżeniowe RFID.S880

[ 2 ] Naszego autorskiego programu RCP do rejestracji, ewidencji oraz rozliczania czasu pracy BIOFINGER/SW.

[ 3 ] W zależności od potrzeb naszych Klientów, drugiego autorskiego oprogramowania BIOFINGER/SVR-PRO do automatyzacji wybranych procesów informatycznych w systemie BIOFINGER-RCP.

[ 4 ] Zdalnego lub lokalnego szkolenia oraz wparcia technicznego.

Wszystkie oferowane przez naszą firmę rejestratory czasu pracy oraz foto rejestratory czasu pracy z kamerą są najwyższej jakości. Posiadają idealnie dopracowaną obudowę zewnętrzną, ładny design oraz wyposażone są w bardzo wysoką jakość elektroniki. Minimalna żywotność oferowanych czytników czasu pracy wynosi powyżej 10 lat. Producentem rejestratorów RCP renomowana firma ZKTeco z którą ściśle współpracujemy przeszło 15 lat.

Na poniższym zdjęciu prezentujemy składowe systemu foto rejestracji czasu pracy na breloki zbliżeniowe BIOFINGER-RCP/FOTO przygotowanego do wysyłki, do samodzielnego montażu przez naszego nowego Klienta.

Dostawa systemu BIOFINGER-RCP


Mobilny portal BIOFINGER-RCP/Mobile dla pracowników

Tradycyjny system BIOFINGER-RCP można dodatkowo rozbudować o mobilny portal BIOFINGER-RCP/Mobile dla pracowników w celu zdalnej rejestracji 6 statusów RCP (rozpoczęcie/zakończenie czasu pracy, wyjście/powrót służbowy oraz wyjście/powrót prywatny) przy pomocy dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu (np. smartfona).
Dostęp do portalu można wykupić dla dowolnej ilości pracowników zarejestrowanych w systemie BIOFINGER-RCP.Nasza duma to program RCP!

Naszą prawdziwą dumą jest nasze autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SW do rejestracji, ewidencji oraz rozliczania czasu pracy, które od wielu lat prowadzone i rozwijane jest przez naszego doświadczonego programistę Pana Piotra.
Licencja oprogramowania została zaprojektowana tak, aby dostosować system BIOFINGER-RCP do każdego pracodawcy, który zatrudnia do 50 / 100 / 250 / 500 / 1000 oraz powyżej tysiąca pracowników.
W zakresie programu BIOFINGER/SW prowadzimy ciągłe prace rozwojowe. Świadczy o tym obszerna historia aktualizacji oprogramowania BIOFINGER/SW.

Natomiast dla Klientów którzy cenią sobie komfort i automatyzację, oferujemy drugie autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SVR-PRO do automatyzacji następujących procesów informatycznych w systemie BIOFINGER-RCP:
generowanie raportów indywidualnych oraz zbiorowych
wysyłanie raportów indywidualnych do pracowników na maila
wysyłanie raportów indywidualnych oraz zbiorowych do osób rozliczających czas pracy
eksport rejestrów RCP do pliku zewnętrznego wg ustalonego formatu
pobieranie rejestrów RCP
archiwizacja systemu BIOFINGER-KD/RCP
synchronizacja daty i czasu
testowanie połączenia z czytnikami KD/RCP
wysyłanie awaryjnych powiadomień na maila

W zakresie programu BIOFINGER-SVR-PRO również prowadzimy ciągłe prace rozwojowe. Świadczy o tym historia aktualizacji oprogramowania BIOFINGER/SVR-PRO.

Aktualny cennik oprogramowania BIOFINGER/SW oraz BIOFINGER/SVR-PRO znajduje się tutaj.


Integracja sytemu BIOFINGER-RCP z różnymi programami kadrowo-płacowymi

Bezpośrednia integracja systemu rejestracji czasu pracy BIOFINGER-RCP z różnymi programami kadrowo-płacowymi możliwa jest za pomocą zewnętrznego pliku wymiany danych (TXT lub CSV).
Nasze autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SW, w module Archiwizacja systemu KD/RCP, posiada możliwość eksportu rejestrów RCP w ustalonym formacie do zewnętrznego pliku tekstowego, który jest importowany przez następujące systemy ERP oraz typowe programy kadrowo-płacowe:

SYMFONIA firmy SAGE
CDN firmy COMARCH
SAP-R3 firmy SAP Polska
CBIZNES PRESTIŻ firmy STREAM soft
IMPULS-5 firmy Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych
R2Płatnik firmy RESET2
TETA Constellation firmy TETA
ENOVA firmy Soneta
IFS Applications firmy IFS
Komadres.M firmy Przedsiębiorstwo Informatyki "ETOB-RES"
Sz@ark_KP firmy TGSoft
Inne » na potrzeby naszych Klientów

Dla Klientów którzy cenią sobie komfort i automatyzację, oferujemy drugie autorskie oprogramowanie BIOFINGER/SVR-PRO, które w pełni automatyzuje wybrane procesy informatyczne w systemie BIOFINGER-RCP, w tym cyklicznie wykonuje automatyczny eksport i zapis rejestrów RCP do tekstowego pliku zewnętrznego.


Twoja sugestia pozwoli nam lepiej dostosować naszą ofertę i być może w niedalekiej przyszłości do nas powrócisz. Dziękujemy!


Unikaj tanich rejestratorów RCP z Allegro

W przeszłości kilkukrotnie mieliśmy do czynienia z Klientami, którzy powrócili do nas, ponieważ tani i słabej jakości czytnik czasu pracy zakupiony przez nich na Allegro przestał działać po 12 miesiącach lub nie byli zadowoleni z przetłumaczonego chińskiego programu do rozliczania czasu pracy.


Metody autoryzacji użytkowników w systemie BIOFINGER-RCP

W zależności od wyboru rejestratora czasu pracy użytkownicy systemu BIOFINGER-RCP oraz BIOFINGER-RCP/FOTO mogą autoryzować się, czyli rejestrować swój czas pracy (statusy RCP) przy użyciu:

 • palca / linie papilarne

 • karty zbliżeniowej RFID

 • breloka zbliżeniowego RFID

 • kodu PIN


Wybór ilości statusów RCP na czytniku czasu pracy

Każdy czytnik czasu pracy posiada 6 programowalnych przycisków funkcyjnych:

F1 » Rozpoczęcie czasu pracy [ Start RCP ]
F2 » Zakończenie czasu pracy [ Koniec RCP ]
F3 » Wyjście służbowe
F4 » Powrót służbowy
F5 » Wyjście prywatne
F6 » Powrót prywatny

W procesie realizacji zamówienia, po konsultacji z naszym Klientem, czytnik czasu pracy możemy zaprogramować w następujący sposób:

F1 » Rozpoczęcie czasu pracy [ Start RCP ]
F2 » Zakończenie czasu pracy [ Koniec RCP ]
   lub
F1 » Rozpoczęcie czasu pracy [ Start RCP ]
F2 » Zakończenie czasu pracy [ Koniec RCP ]
F3 » Wyjście służbowe
F4 » Powrót służbowy
   lub
F1 » Rozpoczęcie czasu pracy [ Start RCP ]
F2 » Zakończenie czasu pracy [ Koniec RCP ]
F3 » Wyjście prywatne
F4 » Powrót prywatny
   lub
F1 » Rozpoczęcie czasu pracy [ Start RCP ]
F2 » Zakończenie czasu pracy [ Koniec RCP ]
F3 » Wyjście służbowe
F4 » Powrót służbowy
F5 » Wyjście prywatne
F6 » Powrót prywatny

Jeżeli pracodawca nie jest jeszcze zdecydowany z jakiego rozwiązania chce skorzystać, to z naszego doświadczenia sugerujemy 6 statusów na czytniku RCP.

Dla pracodawców, którzy zamierzają kontrolować i dodatkowo rozliczać czas spędzany na przerwie w pracy, to przyciski funkcyjne w rejestratorze czasu pracy programowane są w sposób następujący:
F1 » Rozpoczęcie czasu pracy [ Start RCP ]
F2 » Zakończenie czasu pracy [ Koniec RCP ]
F3 » Wyjście na przerwę
F4 » Powrót z przerwy

Następnie w programie BIOFINGER/SW operator programu wprowadza czas na przerwę i jeżeli pracownik przekroczy ustalony czas na przerwę, to przekroczony czas zostanie odjęty od zaliczonego czasu pracy.


W przypadku rejestracji czasu pracy bez konieczności wciskania przycisków funkcyjnych [F1] oraz [F2] przez pracowników, można:

 • zakupić dwa rejestratory czasu pracy – jeden na 'wejście', a drugi na 'wyjście'

 •    lub
 • zaprogramować w rejestratorze czasu pracy automatyczne przełączanie statusów [F1] oraz [F2] w ustalonym przedziale czasu

Czytniki czasu pracy zapisują do 200.000 rejestrów/zdarzeń w pamięci wewnętrznej. Po przekroczeniu w systemie BIOFINGER-RCP dopuszczalnej wartości stare rejestry RCP nadpisywane są nowymi rejestrami RCP. Systematyczne pobieranie oraz usuwanie rejestrów z pamięci czytników RCP przez operatora programu BIOFINGER/SW zapobiega jakimkolwiek problemom.


Użytkowanie rejestratora lub foto rejestratora czasu pracy przez pracownika

W praktyce wygląda to tak, że pracownik przychodzi do pracy o godzinie 8:00, wciska przycisk [F1] (Start RCP/Rozpoczęcie czasu pracy) zbliża kartę/brelok lub przykłada palec do skanera linii papilarnych i idzie wykonywać swoją pracę. Następnie o godzinie 16:00 pracownik wciska przycisk [F2] (Koniec RCP/Zakończenie czasu pracy) zbliża kartę/brelok lub przykłada palec do skanera linii papilarnych i idzie do domu.
Jeżeli pracodawca oczekuje aby w trakcie pracy pracownicy dodatkowo rejestrowali wyjścia służbowe oraz wyjścia prywatne, to czytnik czasu pracy należy zaprogramować na 6 przycisków funkcyjnych.

W przypadku zastosowania foto rejestratorów czasu pracy z kamerą działających w systemie BIOFINGER-RCP/FOTO, to sam proces autoryzacji pracowników nie różni się niczym. W momencie gdy pracownik przychodzi do pracy lub kończy pracę, to wciska odpowiedni przycisk funkcyjny i zbliża kartę/brelok lub przykłada palec do skanera linii papilarnych, to podczas każdej autoryzacji wbudowany aparat w foto rejestratorze wykonuje zdjęcie, które zapisuje w pamięci urządzenia.
W celu weryfikacji problematycznych sytuacji operator programu BIOFINGER/SW może pobrać zdjęcia z pamięci foto rejestratora i przeglądać zdarzenia RCP wraz ze zdjęciami.


Jak dobrać ilość rejestratorów czasu pracy?

Wszystkie oferowane rejestratory czasu pracy RCP należy instalować tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Rejestrator RCP nie może być narażony na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.
Odpowiednią ilość rejestratorów czasu pracy dobieramy ze względu na ilość:

 • pracowników

 • obiektów w których przebywają pracownicy

 • wejść lub stref w obiektach

Każdy obiekt należy minimalnie wyposażyć w jeden rejestrator RCP.
Przyjęło się, że średnio na 50-100 pracowników przypada jeden rejestrator czasu pracy. Jeżeli okaże się, że tworzą się kolejki do rejestratora RCP, to zawsze można dokupić kolejny czytnik czasu pracy i zainstalować w innej lokalizacji.
Do systemu BIOFINGER-KD/RCP można maksymalnie podłączyć 99 czytników do celów rejestracji czasu pracy oraz kontroli dostępu.

Wszystkie rejestratory czasy pracy lub foto rejestratory z kamerą należy podłączyć do lokalnej sieci komputerowej LAN. Możliwe jest również zdalne połączenie z rejestratorem czasu pracy poprzez Internet (WAN). Opcjonalnie rejestrator czasu pracy może być wyposażony w dodatkowy moduł WiFi, lecz komunikacja bezprzewodowa WiFi nie jest idealną metodą komunikacji rejestratora czasu pracy z komputerem PC lub laptopem. W przypadku trudnych warunków technicznych (zewnętrzne zakłócenia) mogą wystąpić stałe lub przejściowe problemy z bezprzewodową transmisją danych.


Kontrola dostępu i rozliczanie czasu pracy w jednym

W odpowiednich warunkach (jedno przejście) oraz przy odpowiednim doborze czytników do celów kontroli dostępu możemy dodatkowo uzyskać rejestrację i rozliczanie czasu pracy.

Taka podwójna funkcjonalność ma miejsce w momencie zainstalowania czytnika kart zbliżeniowych na wejście do firmy i tym samym nastąpi automatyczna rejestracja rozpoczęcia czasu pracy oraz drugiego czytnika kart zbliżeniowych na wyjście z firmy i tym samym nastąpi automatyczna rejestracja zakończenia czasu pracy.
Przy zastosowaniu takiego rozwiązania nie ma możliwości rejestracji wejść/wyjść służbowych lub prywatnych. Czytniki do celów kontroli dostępu nie posiadają przycisków funkcyjnych [F1-F6].


Jakie są inne możliwości systemu BIOFINGER-KD/RCP?

System BIOFINGER-KD/RCP oferuje również wiele innych funkcjonalności, takich jak:

 • mobilny rejestrator czasu pracy BIOFINGER-RCP/MOBILE przeznaczony do pracy w warunkach zewnętrznych

 • foto-rejestracja czasu pracy BIOFINGER-RCP/FOTO, czyli w procesie autoryzacji pracownika kartą zbliżeniową lub palcem, foto rejestrator RCP dodatkowo wykonuje zdjęcie i zapisuje w wewnętrznej pamięci urządzenia

 • może być również rozbudowany o biometryczne lub tradycyjne czytniki do celów kontroli dostępu

Informacje na temat wszystkich możliwości systemu BIOFINGER-KD/RCP znajdują się tutaj
(z wykluczeniem systemu KD dalekiego zasięgu).


Jaka jest cena systemu rejestracji czasu pracy BIOFINGER-RCP?

Obszerny artykuł na temat ceny systemu rejestracji czasu pracy BIOFINGER-RCP znajduje się tutaj.


Wycena systemu BIOFINGER-RCP lub BIOFINGER-RCP/FOTO do rejestracji czasu pracy dla Twojej firmy?

W tym celu uprzejmie Państwa prosimy o zapoznanie się z SUPER OFERTĄ dla nowych Klientów i przesłanie podstawowych odpowiedzi na zadane pytania.

Przede wszystkim:

 • przybliżona ilość pracowników

 • metoda autoryzacji: biometria (palec) czy karta RFID

 • jeżeli metoda RFID, to karta zbliżeniowa czy brelok zbliżeniowy

 • czy opcja z foto-rejestracją

 • ewentualny wybór rejestratora czasu pracy

 • numer NIP firmy

Twoja sugestia pozwoli nam lepiej dostosować naszą ofertę i być może w niedalekiej przyszłości do nas powrócisz. Dziękujemy!


Przy okazji...

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z ofertą profesjonalnych niewidocznych zamków meblowych: • Niewidoczne elektroniczne zamki meblowe RFID do szuflad, szafek, gablot i drzwi z drewna lub tworzywa sztucznego
Elektroniczne zamki meblowe do szuflad, szafek, gablot i drzwi z zewnętrznym panelem
Elektroniczne zamki meblowe RFID do gablot szklanych
Pozostałe artykuły branżowe dotyczące:

Rejestratory czasu pracy
[ BIOFINGER-RCP ]


Rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID.S500

Rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe z serii RFID.S500


Biometryczno/zbliżeniowy czytnik czasu pracy RCP

Biometryczno/zbliżeniowy czytnik czasu pracy na odcisk palca oraz na karty zbliżeniowe RFID z serii BIOFINGER.iClock360


Foto    rejestratory czasu pracy z kamerą
[ BIOFINGER-RCP/FOTO ]


Foto rejestrator czasu pracy RCP na karty i breloki zbliżeniowe z serii RFID.S880

Foto rejestrator czasu pracy z kamerą na karty i breloki zbliżeniowe z serii RFID.S880.


Biometryczny czytnik RCP z kamerą na odcisk palca z serii BIOFINGER.iClock680

Biometryczno/zbliżeniowy czytnik RCP z kamerą na odcisk palca oraz na karty zbliżeniowe RFID z serii BIOFINGER.iClock680


Przenośny rejestrator czasu pracy BIOFINGER.S922

Przenośny/mobilny biometryczno/zbliżeniowy rejestrator czasu pracy z serii BIOFINGER.S922 specjalnie dla firm budowlanych, deweloperskich, obsługujących kontrakty, organizujących imprezy masowe, zatrudniających pracowników kontraktowych oraz dla wszystkich pozostałych firm, które świadczą usługi dla swoich klientów w terenie.


  Przebijemy każdą konkurencyjną ofertę na dostawę systemu RCP, która jest zbliżona produktowo oraz funkcjonalnie do oferowanych przez naszą firmę rozwiązań do rejestracji czasu pracy.


bez miesięcznych lub rocznych abonamentów
dane wrażliwe użytkowników nie są zapisywane oraz przetwarzane w chmurze


Ulotka dotycząca systemów
BIOFINGER-KD/RCP