Czytniki RCP z serii US10C

✩✩✩ Słownik RCP ▷

Terminal czasu pracy

Terminal czasu pracy w połączeniu z dedykowanym oprogramowaniem BIOFINGER/SW umożliwia pracodawcy skuteczną kontrolę pracowników, a jednocześnie rozliczenie ich pracy, na przykład, gdy odbywa się w oparciu o stawkę godzinową. Terminal czasu pracy może być przeznaczony do użytku wewnętrznego, np. w biurowcu, jak również zewnętrznego – przy wejściu do fabryki lub magazynu. W przypadku zleceń kontraktowych czy branży budowlanej świetnie sprawdza się przenośny terminal czasu pracy, który można zamontować na przykład w kontenerze budowlanym.


Biometryczny rejestrator czasu pracy na odcisk palca US10C

Terminal do rejestracji czasu pracy

Terminal do rejestracji czasu pracy jest urządzeniem, które może wykorzystywać kilka technologii ewidencji, także jednocześnie. Standardowy terminal do rejestracji czasu pracy działa w oparciu o karty magnetyczne, RFID bądź ich odpowiedniki, takie jak breloki czy opaski. Wiele firm, aby jeszcze lepiej zapobiegać nadużyciom pracowniczym decyduje na nowocześniejsze rozwiązanie – biometryczny terminal rejestracji czasu pracy wykorzystujący odciski palców lub rozpoznawanie twarzy.

Terminal do ewidencji czasu pracy

Skuteczny terminal do ewidencji czasu pracy powinien rejestrować kilka statusów (zdarzeń RCP), by dobrze monitorować obecność i aktywność pracowników. Potrzebom większości firm odpowiada terminal, który uwzględnia między innymi start i zakończenie czasu pracy, a także wejścia i powroty (służbowe i prywatne). Wówczas po eksporcie danych do dostarczonego przez producenta oprogramowania BIOFINGER/SW terminal do ewidencji czasu pracy pomoże w sprawdzeniu rzetelności pracowników, a także rozliczeniu ich pracy, gdy odbywa się w oparciu o przepracowane godziny.

Terminale RCP na breloki zbliżeniowe

Firmy rejestrujące czas pracy i obecność pracowników mają do dyspozycji wiele rozwiązań – w tym terminale RCP na breloki zbliżeniowe. Terminale na breloki zbliżeniowe działają w oparciu o fale radiowe – technologię RFID, która jest wykorzystywana w kartach zbliżeniowych należących do systemu RCP. Wielu pracowników uważa terminale na breloki zbliżeniowe za wygodniejsze, ponieważ tego rodzaju identyfikatory trudniej zgubić lub niechcący zostawić w domu przed wyjściem do pacy.

Rejestrator czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID US10C-RF

Terminale RCP na karty magnetyczne

Terminale RCP na karty magnetyczne wciąż cieszą się dużą popularnością w polskich biurach i zakładach pracy. Nowoczesne terminale RCP na karty magnetyczne są wyposażone w kolorowy wyświetlacz i wyróżniają się niewielkimi rozmiarami. Dodatkowo terminale RCP na karty magnetyczne mogą być wyposażone w inne metody autoryzacji, na przykład kody PIN.

Rejestrator czasu pracy na karty magnetyczne US10C-MS

Terminale RCP na karty zbliżeniowe RFID

W wielu firmach i biurowcach spotkamy terminale RCP na karty zbliżeniowe RFID, które wykorzystują do identyfikacji pracowników fale radiowe. Terminale RCP na karty zbliżeniowe RFID charakteryzują się szybką autoryzacją, dzięki czemu w większych firmach nie tworzą się nadmierne kolejki. Zależnie od wykonania i przystosowania do warunków zewnętrznych terminale RCP na karty zbliżeniowe mogą być przeznaczone do użytku wewnętrznego lub zewnętrznego.

Ważne!

Przed wysłaniem zapytania ofertowego dotyczącego elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Rejestracja Czasu Pracy w części Zapytania ofertowe.
Szczegółowe informacje pozwolą nam na szybkie przygotowanie i dostarczenie Państwu dedykowanej oferty na kompleksowe wdrożenie systemu RCP lub dostawę urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu.