Czytniki RCP z serii US10C

✩✩✩ Słownik RCP ▷

Zegar do rejestracji czasu pracy

Zegar do ewidencji czasu pracy niezależnie czy działa w oparciu o karty zbliżeniowe czy dane biometryczne, rejestruje wszystkie wyjścia i powroty pracowników. Dobry zegar do rejestracji czasu pracy posiada wbudowaną pamięć z szerokim buforem statusów wynoszącym nawet kilkaset tysięcy pojedynczych zdarzeń. Dane, które rejestruje zegar do rejestracji czasu pracy mogą następnie zostać eksportowane do systemu RCP, gdzie są zarządzane przez administratora.

Zegar do ewidencji czasu pracy

Wybierając zegar do ewidencji czasu pracy należy zwrócić uwagę nie tylko na funkcjonalność samego urządzenia. Producent dostarczający zegar do ewidencji czasu pracy powinien także zaoferować jego montaż i konfigurację. Ponadto zegar do ewidencji czasu pracy potrzebuje dedykowanego oprogramowania BIOFINGER/SW, które pomoże w archiwizacji danych, monitorowaniu obecności pracowników, a także opracowywaniu raportów na potrzeby kadr i płac oraz przełożonych.

Zegar do ewidencji czasu pracy Zegar do ewidencji czasu pracy

Zegar godzin pracy

Współczesny zegar godzin pracy nie ma nic wspólnego z kartką i zeszytem, lecz jest małym rejestratorem wyposażanym w czytniki kart zbliżeniowych lub danych biometrycznych. Dzięki temu zegar godzin pracy gromadzi dane o wszystkich wyjściach i powrotach pracowników, których przy tej okazji identyfikuje. W ten sposób zegar godzin pracy chroni interesy pracodawcy, który może szybko wykryć nadużycia pracownicze lub im zapobiec.

Zegar godzin pracy US10C

Zegar czasu pracy na odcisk palca

Nowoczesny zegar pracy na odcisk palca umożliwia wielostopniową identyfikację tożsamości pracowników. Dobry zegar czasu pracy na odcisk palca jest w stanie zapamiętać tysiące obrazów cyfrowych linii papilarnych, jeszcze więcej indywidualnych kart zbliżeniowych RFID, a dodatkową autoryzację zapewniają kody PIN. Zegar czasu pracy na odcisk palca jest niezwykle skuteczny, ponieważ w przypadku sprawdzonych modeli współczynnik błędnych akceptacji nie przekracza 0.0001%, co sprawia, że nadaję się on do wykorzystania także jako narzędzie kontroli dostępu.

Zegar czasu pracy na linie papilarne

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań RCP jest zegar czasu pracy na linie papilarne. Nowoczesny zegar czasu pracy na linie papilarne identyfikuje odcisk palca pracownika, który jest unikalną cechą każdej osoby, co praktycznie zapobiega oszustwom. Zegar czasu pracy na linie papilarne może dodatkowo wykorzystywać karty biometryczne z odciskiem palców, dzięki czemu nie jest konieczna archiwizacja cyfrowych obrazów linii papilarnych.

Zegar czasu pracy na dotyk palca

Nowoczesny zegar pracy na dotyk palca ro rozwiązanie z zakresu RCP godne XXI wieku. Pracownicy nie muszą nosić przy sobie kart zbliżeniowych, magnetycznych lub breloków, ponieważ zegar czasu pracy rejestruje ich rozpoczęcie i zakończenie pracy, a także inne wyjścia i powroty na podstawie linii papilarnych. Zegar czasu pracy na dotyk palca wraz z dedykowanym, dostarczonym przez producenta oprogramowaniem BIOFINGER/SW pozwala nie tylko kontrolować pracowników, ale również wspierać pracę kadr i płac.

Biometryczny zegar czasu pracy

Biometryczny zegar czasu pracy stanowi najnowocześniejsze narzędzie w kategorii RCP. Skuteczność biometrycznego zegara czasu pracy opiera się na skorzystaniu z odcisku palca pracowników, dzięki czemu redukujemy możliwość potencjalnych nadużyć. Rozbudowany biometryczny zegar czasu pracy umożliwia wielopoziomową kontrolę dostępu wykorzystując także karty zbliżeniowe, kody PIN i fotorejestrację zdarzeń.

Biometryczny zegar czasu pracy z kamerą

 

Zegar czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID

Zegar czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID wykorzystuje fale radiowe przepływające między czytnikiem a kartą – indywidualnym identyfikatorem pracownika. Poprzez wciśnięcie odpowiedniego przycisku przez posiadacza karty, zegar czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID rejestruje zdarzenia takie jak rozpoczęcie pracy, jej zakończenie i przerwy, w tym spowodowane wyjściami służbowymi. Wraz z dedykowanym oprogramowaniem BIOFINGER/SW zegar czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID tworzy system RCP, który umożliwia monitorowanie i ewidencję czasu pracy pracowników, a także jej rozliczenie.

Zegar czasu pracy na karty zbliżeniowe RFID US10C-RF

Zegar czasu pracy na breloki zbliżeniowe

Zegar czasu pracy na breloki zbliżeniowe to rozwiązanie wygodne zarówno z punktu widzenia pracodawcy, jak i pracownika. Pracodawca chroni swój interes i zapobiega potencjalnym nadużyciom, zaś pracownicy nie muszą nosić przy sobie kart dostępu – zegary czasu pracy na breloki zbliżeniowe wykorzystują niewielkie breloczki, które można nosić razem z kluczami czy kluczykami do służbowego auta. Zegary czasu pracy na breloki zbliżeniowe działają dokładnie tak samo jak terminale RCP na karty RFID – statusy pracowników trafiają do systemu RCP, w którym można je monitorować, tworzyć raporty oraz eksportować do programów wspierających kadry i płace.

Zegar czasu pracy na palec

Zegar czasu pracy na palec to urządzenie biometryczne, które identyfikuje pracowników na podstawie linii papilarnych, dzięki czemu nie da się go oszukać. Zegar czasu pracy na palec charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i można przymocować go w okolicach drzwi wejściowych do budynku lub wybrać wersję mobilną. Przenośny zegar czasu pracy na palec mieści się w walizce i świetnie sprawdza się choćby w branży budowlanej.

Zegar czasu pracy na karty magnetyczne

Współczesny zegar czasu pracy na karty magnetyczne to niewielkie, stosunkowo tanie i bardzo funkcjonalne urządzenie. Każdy pracownik firmy posiada swoją indywidualną kartę, a zegar czasu pracy na karty magnetyczne rejestruje każde jego przyjście i wyjście z pracy (w tym służbowe oraz prywatne wyjścia i powroty w środku dnia). Dobry rejestrator czasu pracy na karty magnetyczne zabezpiecza interesy pracodawcy przed nadużyciami pracowniczymi, dlatego stanowi inwestycję, która w dłuższej perspektywie się zwraca.

Zegary RCP na breloki zbliżeniowe

Niektóre firmy zamiast tradycyjnych kart wybierają zegary RCP na breloki zbliżeniowe. Urządzenia takie jak zegary RCP na breloki zbliżeniowe działają podobnie jak karty – w technologii RFID wykorzystującej fale radiowe. Zbliżenie karty wraz z wyborem odpowiedniego statusu na urządzeniu sprawia, że zegary RCP na breloki zbliżeniowe, które są bardziej poręczne od kart, rejestrują całkowity czas pracy podwładnych.

Zegary RCP na karty magnetyczne

Nowoczesne zegary RCP na karty magnetyczne rejestrują, monitorują i pomagają w rozliczaniu czasu pracowników w oparciu o ich indywidualne karty. Zegary RCP na karty magnetyczne mogą pracować samodzielnie, archiwizując wyjścia i powroty pracowników lub poprzez siec LAN/WAN, tworząc system RCP złożony z wielu czynników. Zegary RCP na karty magnetyczne można obsługiwać poprzez dedykowane oprogramowanie BIOFINGER/SW, które powinien dostarczyć sprawdzony producent czytników.

Zegary RCP na karty magnetyczne US10C-MS

Zegary RCP na karty zbliżeniowe RFID

Najczęściej spotykanymi urządzeniami tworzącymi systemy rejestracji czasu pracy są zegary RCP na karty zbliżeniowe RFID. Każdy pracownik posiada swoją indywidualną kartę, a zegary RCP na karty zbliżeniowe RFID rejestrują jego wyjścia i powroty do budynku, gdy tylko karta znajdzie się obok czytnika. Najlepsze zegary RCP na karty zbliżeniowe RFID mogą zapamiętać tysiące indywidualnych identyfikatorów i być dodatkowo wyposażone w czytnik linii papilarnych i kamerę, by jeszcze skuteczniej dbać o interes pracodawcy.

Ważne!

Przed wysłaniem zapytania ofertowego dotyczącego elektronicznego systemu rejestracji czasu pracy, uprzejmie prosimy o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie Rejestracja Czasu Pracy w części Zapytania ofertowe.
Szczegółowe informacje pozwolą nam na szybkie przygotowanie i dostarczenie Państwu dedykowanej oferty na kompleksowe wdrożenie systemu RCP lub dostawę urządzeń i oprogramowania do samodzielnego montażu.