Oświetlenie LED. Produkcja

Z racji rosnącego zainteresowania oświetleniem LED w branży przemysłowej, jednocześnie na rynku pojawia się coraz więcej producentów oferujących lampy przemysłowe LED. Aby spełniały one swoją zamierzoną funkcję, w konsekwencji były wieloletnią inwestycją ukierunkowaną na oszczędność i wykorzystanie ekologicznego źródła światła, należy w odpowiedni sposób wybrać producenta, który w swoich działaniach ukierunkowany jest na nieustanne doskonalenie jakości swoich produktów. Poniżej przedstawieni zostali producenci tych oświetleń przemysłowych LED, którzy mają na swoim koncie wiele realizacji dużych projektów w zakresie oświetleń przemysłowych i ulicznych.

Kapella – firma nastawiona na innowację

Producent wyróżnia się szczególnie oferowanymi lampami ulicznymi LED. Jednym z tych produktów jest lampa o mocy 85W, co pozwala na maksymalną oszczędność bez utraty na jakości oświetlenia. Lampy LED Kapella pracują w niskiej temperaturze na niskim napięciu, co wpływa na zachowanie ich odpowiedniej jasności. Producent zapewnia również, że lampy nie żółkną, co w wielu przypadkach oświetlenia ulicznego jest bardzo zauważalne. Co również może być dużą zaletą, to małe wymiary lamp, co przekłada się na niewielkie rozmiary oświetlenia i lekkość produktów.

Czas włączania lamp wynosi do 0,1 s, a wyłączenie do 0,2 s. Oświetlenie LED proponowane przez Kapella wyróżnia się bardzo duża trwałością. W przypadku większości lamp ulicznych LED ich żywotność wynosi 50 000 godzin. Kapella oferuje oświetlenie o wydłużonym czasie świecenia do 100 000 godzin. Jak zapewnia sam producent, ich innowacyjne systemy sterowania oświetleniem ulicznym mogą zmniejszyć poziom zużycia energii o 17% w porównaniu do konkurencyjnych firm proponujących podobne rozwiązania lamp LED. Kapella ma na swoim koncie duże inwestycje związane z infrastrukturą oświetlenia ulicznego m.in. wymianę oświetlenia w wiejskiej gminie liczącej 15 tys. mieszkańców czy gminie wiejskiej w województwie pomorskim zamieszkałą przez 3,8 tys. mieszkańców.

LedikoPro – polski producent oświetleń przemysłowych i ulicznych

LedikoPro jest pierwszym CREE LED Solution Providerem na terenie Polski. Znajduje się na terenie WPT, czyli Wrocławskiego Parku Technologicznego, co umożliwia specjalistom nieustanny rozwój i zdobywanie wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii i innowacyjnych systemów oświetleń LED. Oferuje kompleksową usługę od projektu, przez produkcję, po etap końcowy, czyli dostarczenie produktów do klienta.

Z zakresu oświetleń przemysłowych LED proponuje:

  • Oprawę LED INLENE ze szczególnym przeznaczeniem do oświetlenia magazynów wysokiego składowania, hal przemysłowych, indywidualnych stanowisk pracy oraz dróg komunikacyjnych i ewakuacyjnych. W tym przypadku istnieje możliwość wyboru temperatury barwowej diod LED spośród: barwy chłodnej białej 6500 K, naturalnej białej 4500 K, ciepłej białej 3500 K oraz inne temperatury barwowe z zakresu od 2600 K do 7000 K. Istnieje możliwość malowania elementów oprawy na dowolny kolor z palety RAL.

  • Oprawę LED XLENE najlepiej sprawdzające się jako oświetlenie przemysłowe LED w halach przemysłowych, magazynach wysokiego składowania, obiektach sportowych i użyteczności publicznej. Dostępne z trzema typami diod: 30W, 45W i 60W. Temperatura barwowa dostępna jedynie w wersji podstawowej, czyli naturalnej białej 4000 K.

Producent proponuje specjalistyczne lampy uliczne LED CLEVEO, w których dostępna jest możliwość ustawienia trybów pracy oprawy oraz wyposażenia lampy w zasilanie hybrydowe. Klasa szczelności obudowy to IP 66, czyli przystosowane do efektywnej pracy w warunkach zewnętrznych.

Philips – marka na skalę światową

Jednym z wiodących producentów oświetlenia LED, również tego z przeznaczeniem przemysłowym i ulicznym, jest firma Philips, która oferuje zintegrowane systemy w oparciu o innowacyjne rozwiązania LED. W przypadku infrastruktury oświetlenia ulic można skorzystać z systemu IntelligentCity, który pozwala na kontrolę całym oświetleniem miasta przy pomocy inteligentnego interfejsu. Philips oferuje w tym zakresie kompleksową usługę od doradztwa, przez projektowanie, po eksploatację. Z tej możliwości skorzystano m.in. w Szczecinie. Z zakresu oświetlenia biurowego LED można skorzystać np. z systemu Soundlight Comfort opartym na zintegrowanych panelach tłumiących dźwięk. Firma oferuje również wysokiej jakości lampy LED dla takich miejsc przemysłowych, jak hale produkcyjne, boiska, sklepy, centra handlowe, garaże, magazyny czy inne obiekty publiczne.

Oświetlenie przemysłowe LED jest cały czas udoskonalane przez wiodących oraz małych producentów w celu zwiększenia jego efektywności, a także żywotności.


Podziel się naszym artykułem branżowym

                        

Rok 2015  |  Autor PTC SECURITY SYSTEMS  |  Źródło: Opracowanie własne

Pozostałe artykuły branżowe:


Podziel się proszę informacją o tej stronie! Dziękujemy :-)